KHK TV

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, darbeye katılmamış bütün KHK’lıların haklarını alacağını ve KHK’lılar ile ilgili kapsamlı bir çalışma yaptıklarını kaydetti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır’da partisinin organize ettiği bir yemeğe katıldı. Bu yemeğe katılan KHK’lı akademisyen Mehmet Şerif Arslan söz alarak KHK’lıların sorunlarını anlattı. KHK’lıların yaşadıkları adaletsizlik ve hukuksuzluktan ve uğradığı zulümlerden bahseden Arslan, ayrıca bu zulümden kaçmak için Meriç’ten kaçarken boğulan çocukları da gündeme getirdi.

Arslan, Meriç’te boğulan ve hayatını kaybedenlerle ilgili herhangi bir çalışma olmadığını kaydetti. Gelecek partisi ve Ahmet Davutoğlu’ndan beklentilerini de anlatan Arslan, “CHP ile görüşmelerimiz sürüyor. Onlar konuyu gündemlerine aldılar. Bizler Gelecek partisinin KHK’lılarla ilgili daha güzel çalışmalar yapmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında KHK’lı Platformları Birliği’ni de anlatan KHK’lı akademisyen Arslan, “KHK’lı Platformları Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetlerine devam ediyor. Burada platformlar siyasilerle yakından temas kurarak sıkıntılarını anlatıyor.” dedi.

“ORTADA BİR ZULÜM VE HAKSIZLIK VAR”

KHK’lı akademisyenin açıklaması sonrası Gelecek Partisi Genel başkanı Ahmet Davutoğlu, “Ortada bir zulüm ve haksızlık var. Eğer cezalandırma olacaksa herkes için olmalı. Eğer okula gitmek suçsa Cumhurbaşkanının damadı da bu okula gitti. Parti olarak KHK meselesi ile ilgili yakından çalışıyoruz. Yakında bu konuyla ilgili kapsamlı açıklamamızı yapacağız” dedi.

Son olarak Davutoğlu, darbeye katılmamış bütün KHK’lıların haklarını alacağını sözlerine ekledi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!