KHK TV

KHK’lı TSK Personeli Ferit Balcı, “Eşimi 38 ay boyunca asker eşi olarak yargıladılar. Benim ceza almama sebebimse onda bylock çıkmasıydı. Böyle saçma hukuk sistemi içerisinde biz kimseden hukuk beklemiyoruz” dedi.

Darbenin olduğunu 15 Temmuzda Eskişehir’de öğrendiğini bildiren Balcı, şöyle devam etti: “16 Temmuz günü düğünümü zar zor yapıp düğünden 14 gün sonra ise tutuklanıp, eşimi bırakıp gidip cezaevinde kalan bir insanım. 605 gün boyunca cezaevinde yattım. 486 gün boyunca eşimin ne sesini duydum ne de yüzünü gördüm. Farklı cezaevlerinde ikimizde işkence altında bu şekilde bir hayat sürdük. Sonrasında ben tahliye oldum sonra kendisi çıktı. Şöyle bir durum vardı; eşimi 38 ay boyunca asker eşi olarak yargıladılar. Benim ceza alma nedenim ise onda bylock çıkmasıydı. Böyle saçma hukuk sistemi içerisinde biz kimseden hukuk beklemiyoruz.”

“Ben sadece resmiyette ihracım. Çünkü orda da cehaletle baş ediyorduk. İhraç olduktan sonra da cehaletle baş ediyoruz. Cehaletin bitmediğini gördükçe de onunla baş etmeye devam edeceğiz” diyen Balcı, “Bizi anlamayan bir çok cahil bir kesim var. Bunun içinde solcusu da var dincisi de var siyasetçisi de herhangi bir kuruma bağlı olanlar da var. Bunları hepsini bir araya koyabiliriz. Hepsinin içinden bizi anlamayan cahil bir kesim var.

Ben KHK TV’ye konuşan ilk subayım. Buradan dertlerini anlatmaya çalışan insanlar var onu görüyorum. Eğer dertlerinizi anlatacaksanız bu tür platformları kullanın. Çünkü buraya toplanan insanlar çözüm odaklı öneriler istiyorlar” dedi.

BYLOCK, HER ZAMAN TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BİR ARGÜMANI OLARAK ÖNÜMÜZE SÜRÜLDÜ

Bylock konusunun CHP tarafından da çok dile getirildiğini belirten Balcı, şöyle devam etti: “Bylock Bylock, her zaman terör örgütünün bir argümanı olarak önümüze sürülmüştü. Sanki elimizdeki silahlı mekanizmaymış gibi top tüfekmiş gibi bylock önümüze sunulmuştu. Ama şimdi AİHM’den gelen karar Bylock’un tutuklama için gerekli olmadığını gösteriyor. Bir sonraki adımda delil olmadığını gösterecek. Bu tür platformlarda daha çok askerin konuşması gerektiğini düşünüyorum. Bu olayların askerlerin konuşmasıyla çözülebileceğini düşünüyorum. Kendimde bir askerim. O geceki darbe emrine karşı bir emir gelseydi eğer, kimse yerinden hareket etmezdi.” dedi.

Daha fazlası  KHK TV YouTube kanalında.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!