KHK TV

Avrasya araştırma şirketi sahibi Kemal Özkiraz takipçilerinin sorularını yanıtladığı programda Kılıçdaroğlu’nun KHK meselesi ilgili söylediği ve heyecan uyandıran açıklaması ile ilgili sorulan soruya “KHK meselesini Kılıçdaroğlu çözecek” dedi.

Özkiraz, “Ben Kılıçdaroğlu ile ile görüştüm. KHK’lıların talepleri de görüşmede gündeme geldi. Sayın Genel Başkanın elinde kapsamlı bir çözüm planı var. Muhtemelen bunun tamamını seçime ayırdıkları için şu anda ufak ufak spoilerlar veriyor. Sayın Genel Başkanın söylediği özetle şu: “Tüm KHK’lar hukuksuzdur. KHK’lar temelsizdir. KHK işlemi idari işlem olduğu için yargısız infazdır. Biz yargısız infaza kurban giden KHK’lıların hepsini önce görevlerine atayacağız. Sonra eğer hakkında açılmış davası olan, ceza alan vs. de varsa onların da yeniden yargılanmasını sağlayacağız.

KHK’lıların tamamı CHP iktidarında görevine dönecek. Süren mahkemeler yine devam edecek. Bitmiş davalara da yeniden yargılama hakkı getirilecektir. Bu konunun birebir şahidiyim. Hatta bununla ilgili CHP’de bir genel başkan yardımcısı var. Bu işle görevlendirilmiş. Sayın Gülizar Biçer Karaca. KHK’lılarla içiçe çalışıyor. O yüzden bu konudan emin olabilirsiniz. CHP bununla ilgili çok kapsamlı bir eylem planı hazırlıyor.” ifadelerini kullandı.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!