KHK TV

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sözüm söz KHK ile işlerinden olan herkesi terör suçuna bulaşmamış ise işlerine iade edeceğim” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kentteki sivil toplum kuruluşlarıyla istişare yapmak ve incelemelerde bulunmak üzere Çorum’a geldi. Çorum’da muhtarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, adaletsizlikler üzerine yaptığı konuşmada KHK’lılara da değindi.

“HAKSIZLIK KARŞISINDAN SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR”

Kılıçdaroğlu, “Haksızlığa hukuksuzluğa birisi uğrarsa beraber sahip çıkmak zorundayız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Sevgili peygamberimiz böyle diyor. Eğer bir yerde haksızlık varsa susmayacaksınız. Susmaya hakkımız yok. Kim olursa olsun, bize oy verir veya vermez. A partisine oy verir ya da vermez. Hiçbir partiye oy verir veya vermez. Mesleği bulunduğu konum ne olursa olsun haksızlığa uğradıysa o haksızlık karşısında ortak ses çıkarmak zorundayız. O zaman bir siyaset kurumu olarak görevimizi yapmış oluruz” şeklinde ifade etti.

“KHK’LARLA İŞİNE SON VERİLEN HERKESİ İADE EDECEĞİM”

CHP lideri, “Geçen özel harekatta çalışan bir polisle Ankara Mamak’ta karşılaştık. ‘Beni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile attılar. Gittim savcılığa, savcı takipsizlik verdi. Mahkemede hiçbir zaman yargılanmadım ve mahkum edilmedim. Beni görevime vermeleri lazım. Hayır, efendim seni görevine veremeyiz’ dedi. Niye veremiyorsun? Niye vermiyorsun? Sözüm söz, bütün bu adaletsizlikleri düzelteceğim. O Kanun Hükmünde Kararnameler ile görevden alınan, işine son verilen, ekmeği elinden alınan herkesi göreve iade edeceğim. Yeter ki teröre bulaşmasın” ifadelerini kullandı.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!