KHK TV

KHK ile işine son verilen İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Karabulut, KHK ile ihraç edilmesinin ardından neler yaşadığını, ne gibi zorluklarla mücadele ettiğini ve hala bilimsel çalışmalara devam ettiğini aktardı.

Karabulut, 17 Ağustos İstanbul depreminin yıldönümünde olası bir İstanbul depreminde neler olacağını, neler yaşanabileceğini ve İstanbul’u nasıl korkunç bir tehlikenin beklediğini vurguladı.

Olası bir Marmara depreminde yüz binlerce insanın hayati tehlikesinin olduğuna dikkat çeken Karabulut, yalnızca deprem değil deprem olduktan sonra oluşabilecek tsunami ve yangınlara da hazırlıklı olunması konusunda halkı ve yetkilileri uyardı.

675 sayılı KHK’ ile ihraç edilen Deprem Bilimi Anabilim dalında Öğretim üyesi olan Karabulut; deprem, sel, yangın ve tsunami gibi afetler karşısında henüz bu olumsuzluklar yaşanmadan nelerin yapılması hususunda izleyenleri bilgilendirdi.

Son olarak KHK’lılara mücadele çağrısı yapan Karabulut, çeşitli şekillerde mücadele edebileceklerini (yazı yazarak, alanlarda.. vs.) ve en önemlisi örgütlü bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini kaydetti.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!