KHK TV

KHK’lı Akademisyen, Sosyolog Yasemin Ceylan; ihracı sonrası otuz yaşından sonra epilepsi hastası olduğunu belirterek “Artık yeter çözüm bekliyoruz. Biz hiç bir şeyin tarafı değiliz. Yukarıda filler tepişiyor biz altta, çimenler eziliyoruz. Somut bir şeyimiz varsa cezalandırın ama artık yeter. KHK’lar kaldırılmalı ve yeniden hukuka dönmeliyiz” ifadelerini kullandı.

KHK’LAR BÜYÜK BİR TRAVMA

Cumhuriyet Halk Partisinin Eskişehir KHK’lı buluşmasında konuşan süreçte epilepsi olduğunu ve doktorunun “Otuz yaşından sonra epilepsi olduğunuza göre büyük bir travma yaşamış olmalısınız” sözlerine karşılık Ceylan, “Yaklaşık yirmi beş yıllık emeğimin karşılığı olan işimden ihraç oldum, gözaltına alındım, ceza davam devam ediyor, eşim hapse girdi çıktı, onun ceza davası, mahkemesi devam ediyor sizin için yeterli bir travma mı bu dedim” dedi.

BÜTÜN KHK’LAR AMASIZ İPTAL OLMALI

KHK’lı Akademisyen Ceylan, “KHK’larla ilgili tek bir çözüm söz konusu o da bütün KHK’ların iptal olması, bunun dışında aması fakatı yok bunun. Beş yıldır çok ağır şeyler yaşıyoruz, görmezden geliniyoruz, işe alınmıyoruz, akrabalarımız telefonumuzu bile açmıyor, numaralarımızı telefonlarından silmiş durumdalar nasıl bir korku iklimi var tahmin bile edemezsiniz. KHK’lı değilseniz bunu sadece uzaktan anlamaya çalışırsınız, emin olun anlayamazsınız” diyerek pek çok KHK’lı arkadaşının hislerine tercüman oldu.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!