KHK TV

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, mecliste yaptığı basın toplantısında hamile tutuklu Arzu Nur Kılıç Özkan’ın mektubunu okudu ve cezaevlerinde yaşanan hukuksuzluklara dikkat çekti.

Gergerlioğlu, konuşmasında 6 aylık hamile tutuklu Arzunur Kılıç Özkan’ın durumuna değindi ve bu hukuksuzluğun bir an önce sona ererek Özkan’ın tutuksuz yargılanmasını istedi.

Cezaevinden kendisine mektup yazan Özkan’ın mektubunu da okuyan Milletvekili Gergerlioğlu, bunların utanç verici hadiseler olduğunu ifade ederek KHK’lıların sorunlarının her geçen gün artarak devam ettiğine dikkat çekti.

‘SAĞLIĞIMI VE BEBEĞİMİ KAYBETMEK İSTEMİYORUM’

Gergerlioğlu’nun mecliste okuduğu mektuptan bir bölüm şöyle:

“Ayrıca eşim de Çorum da tutuklu ailem de Bursa da yaşıyor. Ziyaretime her zaman gelemiyorlar ve ihtiyaçlarım karşılanmıyor. Cezaevinde normal bir insan bile yaşamakta zorlanırken ben hamile olarak çok ciddi problemler yaşıyorum. Sağlığımı ve bebeğimi kaybetmek istemiyorum. Şu an dosyam Bursa idare mahkemesinde, Bursa istinafında. Sizden talebim zorlu geçen hamilelik sürecimin göz önünde bulundurularak mağduriyetimin gerekli yerlere bildirilmesi ve tutukluluk halimin kaldırılmasına yönelik yardımlarınızı istiyorum. Bununla ilgili desteklerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.”

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!