KHK TV

KHK’lı Akademisyen Arkeolog Eyüp Akça yeni yaptığı çatıcılık işini çok sevdiğini, artık akademisyenliğe dönmeyi düşünmediğini kaydetti.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde görev yapan ve akademik eğitim için “yurtdışında bulunduğu sırada” ihraç edilen Eyüp Akça, şimdilerde çatıcılık yapıyor.

İhraç olduğu ilk zamanlar sıkıntılar yaşadığını ancak şimdilerde işlerinin çok iyi olduğunu ve akademisyenlikten daha çok kazandığını aktaran KHK’lı Akademisyen Akça, yaşadıklarını KHKTV’ye anlattı.

İhraç edildikten sonra zor bir süreç geçirdiğini anlatan Eyüp Akça, çeşitli işlerde çalışıyor ancak her seferinde karşısına KHK sorunu çıkınca kendi işini kurmaya karar veriyor. Şimdi inşaat ve çatı malzemeleri satan ihraç akademisyen, -öylesine küstürülmüş ki- göreve iade edilse de dönmeyeceğini söylüyor. KHK’lı Akademisyen, sözlerini şöyle sürdürüyor: KHK’lıların şunu kabullenmesi gerekiyor; ne ben artık akademisyenim ne de sizler polis, öğretmen, hakim-savcısınız. Doğarken akademisyen olarak doğmadım, geçimimi farklı şekillerde de temin edebilirim. Şimdi çatı malzemeleri satıyorum, inşaatlarda çalışıyorum. KHK’lılar ne olursa olsun başını öne eğmesin. Pazarcılık mı yapıyor? En iyisini yapsın. İnşaatta mı çalışıyor? En iyi şekilde çalışsın. Kapıcılık mı yapıyor? En iyi şekilde yapsın. Biz suç işlemedik. Bize isnat edilen hiç bir suçu kabul etmiyorum.

KHK’lı Akademisyen Eyüp Akça’nın röportajının tamamı KHK TV YouTube ⤵️⤵️ kanalında.