KHK TV

KHK’lı Komiser Yardımcısı Eymen Ünalan, KHK TV’ye konuştu. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube (KOM) polisi olan daha sonra kendi isteğiyle şube değiştiren Ünalan, 2017 yılı Ocak ayında açığa alınmış ve bir ay açıkta kaldıktan sonra 686 sayılı KHK ile ihraç edilmiş.

KOMİSER YARDIMCILIĞINDAN TEZGAHTARLIĞA

Görevden ihraç edildikten  sonra İzmir Kemeraltı’nda tezgahtarlık yaparak geçimini sağlayan Eymen Ünalan’ın polis memuru olan küçük kardeşi de aynı KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nden ihraç edilmiş. Şuan İzmir Kemeraltı’nda esnaflık yapan Ünalan, Sadet Partisi (SP) İzmir Karabağlar İlçe Başkanlığı görevini yapıyor.

SİYASİ İKTİDAR,  KAN DAVASI VE İNTİKAM HIRSIYLA HAREKET EDİYOR

Soruşturulmadan ve yargılanmadan kamu görevinden çıkarılan KHK’lıların, ülke için büyük sorun oluşturduğuna dikkat çeken Ünalan, “Bizi bu duruma düşüren siyasi iktidardır. İktidar partisi, kan davası ve intikam hırsıyla hareket ediyor ve kimsenin gözünün yaşına bakmadan milyonlarca insanın hayatını karartıyor. Bu kadar geniş çaplı hak gaspına karşı KHK’lılar olarak sesimizi duyuramadık. ” dedi.

KHK’LILARI SİYASİ PARTİ VE ÖRGÜTLÜ MÜCADELEYE DAVET EDİYORUM

KHK’lıların siyasi ve örgütlü mücadeleye davet eden Ünalan, “Bir KHK’lı olarak Saadet Partisi’ne üye oldum. Partili arkadaşlar kısa süre içinde bana ilçe yönetiminde görev almamı tavsiye ettiler. Genel Başkanımız Temel Bey’inde uygun görmesiyle İzmir Karabağlar İlçe Başkanı oldum. Mücadelemizi daha iyi duyurmak için siyaset yapıyorum, Tüm KHK’lı arkadaşları bir siyase parti ya da sivil toplum kuruluşu altında örgütlü mücadele yapmaya çağırıyorum.” diye konuştu.

FİŞLENDİK, TERÖRİST DAMGASI YEDİK

Devlet ve toplum nazarında fişlendiklerini ve terörist yaftası yapıştırıldığını anlatan Ünalan, şunları söyledi: “Biz sadece görevimize iade edilmek istemiyoruz. Devlet ve toplumda kaybettiğimiz haklarımızı itibarımızı geri almak istiyoruz. 5 yıldır çekmediğimiz çile görmediğimiz zulüm kalmadı. Bankalardan kredi çekemiyoruz, yurt dışına çıkamıyoruz, SGK kodumuz nedeniyle iş bulamıyoruz. Ülkeyi terk etmek zorunda kalan on binlerce insan oldu, Meriç nehrinde boğulanlar oldu. Bunlar için derdimizi ciddi şekilde anlatıp siyaset kurumunu ikna etmek zorundayız.”

İYİ Kİ DİĞER TARAFTA DEĞİLİM

Siyasi iradenin masum insanlara zulmettiğini savunan Ünalan, “Ben her gün Allah’a şükrediyorum, iyi ki diğer tarafta, zulmün tarafında değilim. Artık zulmün ne olduğunu gördük, haksızlığın ne demek olduğunu yaşayarak öğrendik. Hayat kısa, çocuklarımız bizi hayırla yâd edecek. Zulmün tarafında olmadığıma seviniyorum.” İfadelerini kullandı.

KHK’lı Komiser Yardımcısı Eymen Ünalan’ın röportajının tamamı KHK TV YouTube kanalında.