KHK TV

Bir insan hakları kanalı olan KHK Tv’de bugün bize ulaşan bir ihlal iddiasının mektubunu paylaşıyoruz.

İşte o mektup:

“Babam Mesut Gül, 53 yaşında ve 4.5 yıldır cezaevinde. Biz 5 kardeşiz (hepimiz öğrenciyiz). Babamın belinde %40 sakatlığı olduğuna dair GATA raporu var ve şuan rutubetli ortamda yaşadığı için artmış olma ihtimali yüksek.

Geçen 2 hafta korona testi pozitifti ve karantinadaydı. Koronayı ağır atlattı, şiddetli öksürüğü vardı, koku ve tat hissi tamamen kaybolmuştu ve merdivenleri bile yardım alarak çıkıyordu. Şuan Korona testi negatif çıktı ancak kalıcı hasar oluşturmasından korkuyoruz.

Babam içeride olduğu 4.5 yıllık süreç içerisinde cezaevi yönetimine; “koğuşlar kalabalık” “5 çocuğum ve eşim görüşe geliyor, ama görüşlerde kişi sınırı 5 olduğu için oğullarımdan biri görüşlere giremiyor” & “kantinde çeşit yok” konulu şikayet dilekçeleri vermişti.

15 Temmuz 2021 tarihi, Mesut Gül’ün şartlı tahliye günüydü ancak yazdığı bu dilekçelerden dolayı denetimli serbestliği iptal edildi.

Mesut Gül’ün denetimli serbestliğinin iptal kararı 2 Temmuz’da veriliyor ve Mesut Gül aynı gün ceza infaz kuruluna itiraz dilekçesi yazıyor. Bu dilekçenin cevabı olumsuz geliyor ancak bu cevap cezaevinde bekletiliyor ve Mesut GÜL’e 2. itiraz hakkı süresi dolduktan sonra veriliyor.

Dilekçe yazmak suç değil haktır, cezası olamaz. Eğer cezaevinde böyle dilekçe yazmanın cezaları varsa neden bilgilendirilmedi daha önce ?

Biz ve babam zor durumdayız. Umarım sesimizi duyan olur!” dedi.