KHK TV

Anayasa Mahkemesi kararıyla cezaevinden çıkan Ömer Faruk Gergerlioğlu, yeniden mecliste.

İnsan hakları alanında ayrım gözetmeksizin yaptığı çalışmalardan dolayı “Halkın vekili” denilen HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, meclise, zılgıtlar eşliğinde yeniden girdi.

Halkın Ve Direnmenin Zaferi

Mecliste cezaevinden çıktıktan sonra ilk kez konuşma yapan Gergerlioğlu, şu anda mecliste olmasını “Halkın ve direnmenin zaferi” diye yorumladı.

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) hakkında “hak ihlali” kararı verdikten sonra 6 Temmuz’da cezaevinden çıkan Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, vekilliğin iade edilmesi için Meclis Başkanlığı’na dilekçe verdi. Gergerlioğlu’nun hakkında verilen AYM kararının gerekçesi geçtiğimiz hafta Resmi Gazetede yayımlandı. Yerel mahkeme de yeniden yargılama kararı alarak bunu Meclis’e de gönderdi.

Gergerlioğlu, Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararının ardından dört ay sonra yeniden Meclis’e döndü. Gergerlioğlu, yerel mahkemenin kararına ilişkin Başkanlık Tezkeresinin TBMM Genel Kurulu’nda okunmasıyla milletvekili vasfını yeniden kazandı. Vekilliğinin iadesi sonrası mecliste konuşan Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Bugün halkın iradesinin tüm haksızlıklara karşı galip geldiği, halkın zaferinin tecelli ettiği gündür” ifadelerini kullandı.

Daha fazlasını  KHK TV YouTube kanalından️️ izleyebilirsiniz.