KHK TVBerna Kavaklı

7,5 aylık hamile bir çocuk annesi Huriye Acun Yargıtay’da bekleyen dosyası onanmadan apar par topar cezaevine gönderildi.

Eşinin hamilelik sürecinde ciddi sıkıntıları olduğunu aktaran Uğur Acun, KHK TV’den Berna Kavaklı’ya yaşananları ve eşinin durumunu anlattı.

7 Temmuz 2021 tarihinde 7,5 aylık hamile Huriye Acun, tutuklu yargılanmak üzere hapishaneye gönderildi. Gönderildiği hapishanede 25 gün boyunca karantina koğuşunda tek başına kalacak olan Huriye Acun’un eşi Uğur Acun, şunları söyledi: “Eşim KHK ile kapatılan bir kurumda çalışmıştı. Bundan dolayı yargılandığı bir dosyası vardı; fakat dosya henüz Yargıtay aşamasındaydı. Yani henüz onaylanmamıştı. Eşim riskli bir gebelik geçiriyor. Hem kendisinin hem de bebeğimizin doktor kontrolünde olması gerekiyor. Eşim ilk gebeliğinde de yaşadığı yoğun sıkıntı stres nedeniyle benzer durumlar yaşadı. Doktorlar şuan 4 yaşında olan oğlumuzun engelli doğabileceğini, öz bakım ve becerilerini yapamayan hatta konuşamayan bir çocuk olacağını söylemişlerdi. Çok şükür ki bazı algılama sıkıntılarından başka bir sorunu yok oğlumuzun. Ama doktorlar yaşanan bu olayı bir mucize olarak değerlendirdi. Şimdi benzer durumlar bu gebeliğinde de seyrediyor. Doktorlar bu bebeğin de kafasının vücuduna oranla büyük olduğunu söylüyorlar. Yetkililere sesleniyorum lütfen bize yardımcı olun.” dedi.

Daha fazlasını  KHK TV YouTube kanalından️️ izleyebilirsiniz.