KHK TVAhmet Erkan

KHK Tv kurucularından ve KHK Mücadelesinin öncü isimlerinden ünlü Psikiyatrist Prof. Dr. Haluk Savaş, vefatının 1. Yılında Adana’da yakınları ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı. Anma programına eşi Doç. Dr. Esen Savaş, çocukları başta olmak üzere, gazeteciler, akademisyenler ve çok sayıda KHK’lı katıldı.

İhracı sonrası cezaevinde kalan ve kanser hastalığına yakalanan Haluk Savaş, geçtiğimiz yıl tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Hastalığının tedavisi için yurtdışına çıkmak isteyen ancak izin verilmeyen Savaş, kamuoyunun desteğiyle yurtdışına çıkmış ve tedavisine başlanmıştı. Ancak bu sürede kanser hastalığı epey ilerleyen Haluk Savaş kanserle savaşını geçtiğimiz yıl kaybetti ve aramızdan ayrıldı.

Savaş’ın cenazesi memleketi Adana’daki Kabasakal Aile mezarlığında defnedilmişti.

Merhum KHK’lı akademisyen ve KHK mücadelesinin öncü ismi Haluk Savaş ölümünün 1. Yılında mezarı başında yakınları ve sevenleri tarafından dualarla anıldı. Sevenleri Haluk Savaş’ın mezarı başında dualar ettiler.

Anma programına gazeteci Gökhan Özbek, Harbiyeli Annesi Melek Çetinkaya, geçtiğimiz yıl kanserden oğlu Ahmet Burhan Ataç’ı kaybeden KHK mağduru anne Zekiye Ataç başta olmak üzere Türkiye’nin değişik yerlerinden KHK mağdurları ve Haluk Savaş’ı sevenler geldi. Mezarı başında mücadele arkadaşı KHK’lı öğretmen Münir Korkmaz “O’nun mücadelesi devam ediyor. Bugün KHK’lıların sesi daha gür çıkıyor. İnşallah sizin başlattığınız bu mücadele sonuçlanacak ve sizin söyleminizle KHK’lar gidecek biz kalacağız” dedi.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.