KHK TVAhmet Erkan

Bankada bir miktar parası olduğu ve kermese gittiği için terör örgütü üyeliğinden yargılanan 67 yaşındaki Ulviye Yiğitsözlü,  “Bu yaşa kadar bu kadar stres sıkıntı çektim, bana bu kadar ağır gelen bir iftira olmadı. Bende bunu mahkeme-i kübraya havale ettim” dedi.

Yaşadıklarını rüyasında görse inanamayacağını aktaran Ulviye nine “Hakime, eşim şehit bende terörist oldum dedim. Ama mahkeme-i kübra var dedim. Kim ki bize terörist damgası vurduysa onlardan hakkımızı alacağım dedim. Bu kadar da iftira olmaz” ifadelerini kullandı.

Birgün sabahın erken saatlerinde kapının tüfeklerle vurulduğunu söyleyen Yiğitsözlü, “Ellerinde uzun namlulu silah, bir bayan iki erkek sivil bir arabayla kapıyı vurmaya başladılar. Kapının sesini duyduğumda korkarak balkondan baktım. ‘Polis aç kapıyı, aç kapıyı’ diye bağırınca bende kapı otomatiğine varana kadar kapı camını kırıp kendileri kapıyı açarak beni gözaltına aldılar.

HTS kayıtlarında öz yeğenlerini aradığı için bu durumdan da suçlu ilan edildiğini belirten Yiğitsözlü, şöyle devam etti: “Trajikomik bir durumdayız. Çok değişik bir dünyadaymışız. Bir türlü anlam veremiyorum. Onlar benim komşum, arkadaşım. Nasıl aramam ben onları. İyi ve kötü günde paylaşmak için arıyoruz, onlar beni arar ben onları ararım.” dedi.

KERMESE VALİ BEY BELEDİYE REİSİ DE GELİRDİ

Kermese katıldığı için suçlandığını bildiren Yiğitsözlü, “Kermesi belediye reisi açtı. Onlar geleceği zaman özel sofralar hazırlanırdı. Bütün kermeslere katılırdım. Yurt dışında çok kaldığımız için Türkiye’deki kermesleri özlerdik” dedi.

RÜYAMDA GÖRSEM MAHKEMEYE GİDECEĞİM AKLIMA GELMEZDİ

İlk gözaltına alındığında kalp krizi geçirdiğini ifade eden Yiğitsözlü, sözlerine şöyle devam etti: “İlk gözaltında kalp krizi geçirdim. Hastane kapısında yere yığılmışım. Beni yoğun bakıma almışlar. İki gün orada kaldım. Ondan sonra bir türlü düzelemedim. Ben bu yaşa geldim, yaşım 67 Adalet sarayına geleceğim hiç aklıma gelmezdi. Rüyamda görsem inanmazdım. Terör örgütü suçlamasıyla aldılar, çok ağrıma gitti.” Gözaltına alındığında polislerin kendisine baskı yaptığını ve yaşlı bir kadına yapılmayacak muamelelere maruz kaldığını belirten Yiğitsözlü, ifadesinde kermeste tanıdığı kişilerin yanı sıra başka isimlerde eklendiğini söyledi.

KOCASI ŞEHİT KENDİSİ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİYLE SUÇLANIYOR

Hakimin mahkemede eşinin şehit olduğunu hatırlatması üzerine Yiğitsözlü, “Eşimin şehit olduğunu söyledim. Eşim Suruç’ta Noterdi. Hakim, bana ikinci defa ‘eşiniz şehit mi oldu’ diye sordu. Hatırlamış beni herhalde. Ben de evet eşim şehit oldu, bende terörist. Ama mahkeme-i kübra var dedim. Kim ki bize terörist damgası vurduysa onlardan hakkımızı alacağım dedim. Bu kadar da iftira olmaz” ifadelerini kullandı.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.