KHK TV

Ana Muhalefet Partisi, CHP KHK mağdurları için önemli bir adım attı. KHK’lı  Platformları Birliği’nin uzun süren mücadelesi sonrasında harekete geçen CHP, 35 ilde KHK’lıları dinleyecek.

KHK’lıların dinlenildiği toplantının ilki İzmir’de yapıldı. CHP İzmir İl Başkanlığında yapılan toplantıda genel başkan yardımcıları Gülizar Biçer Karaca ve Yüksel Taşkın ve çok sayıda KHK’lının katılımıyla  KHK meselesi ile yaratılan mağduriyetler masaya yatırıldı.

Ana muhalefet partisi CHP, KHK’lı  Platformları Birliği’nin talebi doğrultusunda KHK ve KHK mağduriyetlerini dinlemek için Anadolu’yu karış karış gezecekler. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca öncülüğünde, kendisi de barış bildirisine imza attığı için ihraç edilen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti meclis üyesi Yüksel Taşkın, 35 ilde KHK’lıları dinleyecek. Toplantının ilki İzmir CHP il başkanlığı öncülüğünde yapıldı.

“MAĞDURİYETLER GİDERİLENE KADAR KHKLILARIN YANINDAYIZ”

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Deniz Yücel, adalet sağlanana ve KHK ile yaratılan mağduriyetler sona erene kadar KHK’lıların yanlarında olmaya devam edeceklerini vurguladı. Toplantıda söz alan Genel Başkan yardımcısı darbe fırsatçılığı ile iktidarın intikam alma duyguları ile hareket ettiğini kaydetti.

“MAĞDURİYETLERİ RAPORLAYARAK TARİHE NOT DÜŞMEK İSTİYORUZ”

KHK ile yaratılan toplumsal travmanın farkında olduklarını belirten Karaca, “Sivil ölüme layık görülen KHK’lılar aileleri ile birlikte mağdur olmuşlardır. Bizler bu hak ihlallerini dinlemek için buradayız. Hak hukuk tanımazlığın zirveye ulaştığı bu dönemin raporlayarak tarihe not düşmek istiyoruz.” dedi.

Barış bildirisine imza attığı gerekçesiyle çalıştığı üniversiteden KHK ile ihraç edilen Barış akademisyeni ve ayrıca CHP Genel Başkan yardımcısı ve Parti Meclisi Üyesi Yüksel Taşkın, barış bildirisine imza attığı için başına gelmeyen kalmadığını hatırlattı. KHK’lıların haklarını alması için sonuna kadar mücadele edeceğini aktaran Taşkın, süreç içerisinde on binlerce insanın mağdur olduğunu belirtti.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.