KHK TVBerna Kavaklı

Samsunlu KHK’lı öğretmen Emine Yürükçü göreve iadesini iki yıl sonra “mezarda” aldı. İki yıl önce kanser hastalığından vefat eden KHK’lı öğretmen Emine Yürükçü, 1 Haziran 2021 tarihinde OHAL İnceleme Komisyonu tarafından işine iade edildi. KHK’lı öğretmenin eşi Musa Yürükçü OHAL Komisyonu’nun işe iade kararını eşinin mezarına götürdü. Vefat eden eşinin kararını mezarı başında KHK TV ‘den Berna Kavaklı’ya değerlendiren Musa Yürükçü “Ben yaşadıklarımdan dolayı hakkımı helal etmiyorum. Eşim, çocuklar, hepimiz büyük acılar yaşadık” dedi.

1 Eylül 2016 tarihinde 672 sayılı KHK ile öğretmenlik görevinden ihraç edilen ve ihraç gerekçesi olarak da “sendika üyeliği” gösterilen Emine hanım, yaşadığı sıkıntılara dayanamadı ve daha önce geçirdiği kanser hastalığı nüksetti. Çok geçmeden de 12 Haziran 2019 tarihinde hastalığa yenik düştü, vefat etti.

Vefatından iki yıl sonra 1 Haziran 2021 günü, daha evvel KHK ile işten ihraç edildiği için itiraz ettiği OHAL İnceleme Komisyonu tarafından göreve iade edildi.

2 yıl önce eşi vefat eden Musa Yürükçü “Bizim için bu işe iadenin çok bir anlamı yok. Bizler suçumuzun olmadığını zaten biliyorduk. Toplum açısından bir anlamı olabilir. “Suçunuz yoksa aklanırsınız” diyen insanların gözüne bu kararı sokmak gerek.” diye konuştu. Çekilen acıların tarifi olmadığını aktaran Musa Yürükçü  “Sözün tükendiği yerdeyiz. Atılınca eş-dost çevremiz bizden koptu. Aile olarak hepimizin psikolojisi bozuldu. Eşim de yaşananlara dayanamadı vefat etti.” ifadelerini kullandı.

Daha fazlasını  KHK TV YouTube kanalından izleyebilirsiniz.