KHK TVAhmet Erkan

KHK ile işinden olan ve daha sonra ağaç işleme ve süsleme işiyle uğraşmaya başlayan 6 yıllık öğretmen Ali Nafiz Erdemir, “Ağaç kökü yemiyoruz ancak ağaçtan ekmeğimizi yiyoruz” dedi. Yaşadıklarını KHK Tv’den Ahmet Erkan Yiğitsözlü’ye anlatan evli ve 2 çocuk babası KHK’lı Öğretmen Ali Nafiz Erdemir “Benim vatan, millet, bayrak sevgimi kimse sorgulayamaz. Sorgulatmam. Bana kimse terörist diyemez” diye konuştu.

“ÇOCUĞUMA DURUMUMU ANLATAMADIM”

Özellikle bu süreçte 5 yaşındaki oğluna durumunu anlatmakta zorlandığını aktaran Erdemir “Oğlum, benim durumu bilmiyor. Bazen soruyor baba neden öğretmenlik yapmıyorsun diye. Ancak ben durumumu anlatamadım. Ama ilerleyen süreçte uygun bir dille anlatacağım” ifadelerini kullandı.

“KENDİMİZİ KİMSEYE ANLATAMADIK”

Başından geçenleri anlatan Erdemir, konuşmasına şöyle devam etti. ”Önce açığa aldılar. Sonra da 672 KHK ile ihraç ettiler. Kendimizi kimseye anlatamadık. Yargılandığım mahkemede 6 yıl 3 ay ceza aldım. Dosyam Yargıtay’da. Eşim şok oldu yaşadıklarımıza inanamadı. Yani hiç beklemediğimiz bir şey yaşadıklarımız.”

KHK’lı öğretmen Ali Nafiz Erdemir şu anda kaligrafi ve ağaç işleme işiyle uğraşıyor. Ağaçtan çeşitli süs eşyaları yapıp bunu satarak geçimini sağlıyor. Şu anki yaptığı işten çok kazanmıyor ancak çok mutlu. Ağaç işlemek ve yazı yazmak beni terapi ediyor” diyor.

“ÇOK KAZANMIYORUM ANCAK ÇOK MUTLUYUM”

Daha önce yazı yazma ile ilgili hiç tecrübesi olmamasına rağmen süreçte böyle bir yeteneğinin olduğunu fark ettiğini aktaran Erdemir “Memleketim Osmaniye’de küçük bir atölye ve dükkanım var. Sabah işyerimi açıp siparişlerimi hazırlıyorum. Hazırladığım ürünleri instagram sayfamda yayınlayıp pazarlıyorum. Çok kazanmıyorum ama mutluyum” diyor.

“İŞİME BAŞLASAM KOŞA KOŞA GİDERİM”

İşine başlasa koşa koşa gidip çok sevdiği mesleğini yapacağını aktaran Erdemir, “Ülkemizde tek bir şey olsun istiyorum o da adalet. O olursa her şey düzelir” ifadelerini kullanıyor.

Daha fazlasını  KHK TV YouTube kanalından izleyebilirsiniz.