KHK TV

15 Temmuz’da eşi Erol Olçok ve oğlu Tayyip’i kaybeden Gelecek Partisi YK Üyesi Nihal Olçok, Artı Tv’ye  katılarak gazeteci Erk Acarer’in 15 Temmuz ile ilgili sorularını yanıtladı.

Acarer’in “Darbeyi kim yapmıştır sorusuna” Olçok,  “Darbeden en çok kim nemalandıysa, kim çıkar sağladıysa O yapmıştır” dedi.

15 Temmuz darbesinin başarılı olduğunu ileri süren Olçok “Hayatımızda birçok şey değişti. Türkiye’de birçok şey değişti. 15 Temmuz’dan sonra her şey değişti. Türkiye, artık aynı noktada değil.” ifadelerini kullandı.

“15 TEMMUZ HALA FAİLİ MEÇHULDÜR”

15 Temmuz ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Nihal Olçok, “Darbe davlarını yakından takip ediyorum. Darbede balistik incelemesi yapan bilirkişi daha sonra görevden alındı. O’nun hazırladığı raporlarla kararlar veriliyor. Bu davalar neyi değiştirdi. 15 Temmuz hala faili meçhuldür”, “FETÖ diyerek 1 milyondan fazla kişiyi suçlu ilan edemezsiniz” diyen Olçok, şöyle devam etti: “Silahlar teslim alınırken belli balistikler var bunlar yapılmadı. Çok acemice davranıldı. Ellerden test alınması gerekiyordu alınmadı. Bunların masumane olduğunu kimse söyleyemez. Bazı mahkemelere almadılar kapalı davalar oldu. Beni nasıl siz almazsınız o zaman benim aklıma şüphe düşmez mi?” 15 Temmuz öncesi darbeyi hazırlayan yasaların geçtiğini aktaran Olçok, çarpıcı iddialarını Artı Tv’de gündeme taşıdı.

Daha fazlasını  KHK TV YouTube kanalından izleyebilirsiniz.