KHK TV

KHK’lı öğretmen İcri Güler, yaşadıklarını KHK Televizyonu’na anlattı.

Müzisyen olan; fakat geçimini sağlamak için petrol istasyonunda çalışan İcri Öğretmen, Sakarya’da gazeteci Tuba Demir’e konuştu.

19 yıllık öğretmenken bir gecede terörist ilan edilmenin çok ağır bir travma olduğunu belirten İcri Güler, “32 kişilik sınıfta bir öğrencimin morali bozuksa onun moralini yerine getirmeden derse başlamadım. Okulun en gözde öğretmeniyken yaşadığımız muamelelere maruz kalmak çok zor.” diye konuşuyor.

“Terör örgütü” suçlamasıyla gözaltına alınan, tutuklanan ve bir süre cezaevinde kalan İcri öğretmen, 6 yıl 3 ay ceza aldığını belirtiyor.

“En yakınlarımızla  imtihan olduk” diyen İcri öğretmen, kendi anne ve babasının dahi inanmadığını üzülerek ifade etti.

Görevi süresince okulda ve çevresinde sevilen, saygı duyulan bir öğretmen olan Güler, “İhraç olduktan sonra akrabalarım ve arkadaşlarım etrafımdan uzaklaştı. Okul müdürüm, görevden uzaklaştırma belgemi verirken elleri titredi ve  meslek hayatının en zor gününü yaşadığını söyledi. Beni tanıyan herkes çok şaşırdı.” İfadelerini kullanıyor.

Şuan bir benzin istasyonunda pompacı olarak çalışan İcri Öğretmen, “İşimden kalan boş vakitlerimde müzisyenlik, özel ders, boya ve badana işleri yaparak geçimimi sağladığını söylüyor.

İcri Güler, bir gün ülkenin bu yanlışlıktan döneceğini ve öğrencileriyle tekrar buluşacağına inanıyor.

Daha fazlasını  KHK TV YouTube kanalından izleyebilirsiniz.