KHK TVBerna Kavaklı

KHK ile ihraç edilen on binlerce öğretmenden birisi olan Ferda Demirel, kendisi gibi başörtülü kişiler tarafından ihbar edilerek öğretmenlikten ihraç olduğunu kaydetti.

Yaşadıklarını KHK TV’den Berna Kavaklı’ya anlatan Ferda Demirel; kendisini Kürt, mütedeyyin, haksızlıklar karşısında susmayan, muhalif birisi olarak tanımladı. Muhalif olduğu için atıldığını savunan Demirel, “Yaptığımız işlere bakmadılar. Sadece muhalif olduğumuz için bizleri ihbar ettiler. En acısı da bunları yapanlar, birlikte beraber mesai yaptığımız belki iyiliğimin de dokunduğu başörtülü insanlar olması idi.” İfadelerini kullandı.

“DERDİMİ KİMSEYE ANLATAMADIM”

İşinden atıldıktan sonra aklına gelmeyen şeylerin başına geldiğini ve bir çok yerde mobinge, baskılara ve tacizlere maruz kaldığını aktaran Demirel, süreçte yüksek lisans yapmasına izin verilmediğini aktardı.

Hakkını aramak için toplumun farklı kesimleri, kadın dernekleri ve sivil toplum örgütleri ile irtibata geçtiğini dile getiren KHK’lı Öğretmen Ferda Demirel, “Ya başörtümden, ya da suçun karakterinden dolayı derdimi kimselere anlatamadım. Sesimi o süreçte duyuramadım. Ne yapacağımı bilemedim” dedi.

Daha fazlasını  KHK TV YouTube kanalından izleyebilirsiniz.