KHK TV, Münir Korkmaz

Aralarında Ahmet Türk, Canan Arın, Celal Fırat, İhsan Eliaçık, Genco Erkal, Melda Onur, Murathan Mungan, Nejla Kurul, Öztürk Türkdoğan, Rıza Türmen, Şebnem Korur Fincancı, Tarık Ziya Ekinci ve Zülfü Livaneli gibi isimlerin çağırıcı olduğu “Demokrasi Konferansı” ikinci basın toplantısını yapmaya hazırlanıyor.

KHK Platformları ve KHK Tv’nin birleşenlerinden birisi olan Demokrasi Konferansı, haksızlığa uğrayan ancak seslerini duyuramayan kesimlerin sesi olmak için mücadele edecek.

KHK Tv’den Münir Korkmaz’ın sunduğu İstanbul KHK Platformu’ndan Yurdagül Şahin Demir ve Trabzon KHK Platformu’ndan Menekşe Türel’in katıldığı programda KHK’lılar açısından demokrasi konferansının önemi konuşuldu. Programda KHK Platformlarının neden Demokrasi Konferansı’nda yer aldığı detaylı bir şekilde anlatıldı. Programın ilerleyen kısmında KHK’lıların yaşadığı sıkıntılar, yaşanan haksızlıklar gündeme getirildi. Programda Demokrasi Konferansı detaylı bir şekilde masaya yatırıldı.

DEMOKRASİ KONFERANSI NEDİR?

Özgürlük, eşitlik, demokrasi talepleri ile işsizliğin, yoksulluğun görülmemiş boyutlara geldiği, eşitsizliklerin kabul edilemez bir düzeye ulaştığı ülkemizde ezilen kesimlerin hak taleplerini ekmek, adalet ve özgürlük başlığı altında birleştirmek ve birlikte hareket etmelerine zemin sağlamak için, bu sesleri büyütmek, birleştirmek ve gücünü açığa çıkarmak için, ülkede bir demokrasi rüzgârı estirmek, toplumsal barış hedefini ve demokrasi mücadelesini bir ileri aşamaya taşımak için, halka umut verecek bir ortaklaşmayı yansıtmak, her alanda yaşanan hak ihlallerine, baskı ve hukuksuzluğa karşı güçlü bir itiraz sesi yükseltmek için  YOLA ÇIKIYORUZ diyen Demokrasi Konferansı çağırıcıları “Ülkenin her yanından itirazlarını ortaya koyan bütün toplum kesimlerini, demokrasiden yana bütün kişi ve kurumları, bu konferansta yer almaya, seslerini ve güçlerini birleştirmeye çağırıyoruz.” diyor.

Daha fazlasını  KHK TV YouTube kanalından izleyebilirsiniz.