KHK TVBerna Kavaklı  

12 yıllık Sosyal Bilgiler Öğretmeni iken KHK ile ihraç edilen Yurdagül Şahin Demir ihraç olduğunda 7 aylık hamile olduğunu söylüyor. Hakkında hiçbir adli ve idari işlem olmadığı halde KHK ile işinden olan KHK’lı öğretmen savunduğu değerler yüzünden ihraç edildiğini düşünüyor.

Kendisinin Eğitim-sen sendikası üyesi olduğunu demokratik, laik, parasız ve ana dilde eğitimi savunan bir kişi olduğunu dile getiren Yurdagül Şahin Demir, “Eğitimde fırsat eşitliğini savunduğum için ihraç edildiğimi düşünüyorum. Biz bu koşulların yoksunluğundan dolayı eğitim hayatımızda çok zorluklar yaşadık. Şimdiki nesillerin aynı yoksunlukları yaşamaması adına da bu değerleri savunuyoruz” dedi.

“TABİR YERİNDEYSE BABAM CEKETİNİ SATIP BİZİ OKUTTU”

Babasının kendisini çok zor şartlarda okuttuğunu belirten Yurdagül Hoca, şunları söyledi: “Tabiri yerinde ise babam ceketini satıp okuttu çocuklarını. Âmâ maalesef bir baktık ki devlet bir gece yarısı keyfi bir şekilde bizi ihraç etti. Bu çok ağır bir şey. Zor gününde yanında olmayan devlet, zor koşullarda kazanılmış haklarımı elinizden alıveriyor. Uğradığım haksızlık karşısında benim hissettiğim, içimde büyük bir yangın. Devletin bu kadar keyfi bu kadar hukuksuz davranışını hazmedemiyorum” dedi.

Daha fazlasını  KHK TV YouTube kanalından izleyebilirsiniz.