KHK TVBerna Kavaklı

KHK’lı öğretmen Akif Zihni, “Sokakta başım dik yürüyorum, beni tanıyıp sessiz kalanların başı yere düşüyor” dedi. 16 yıllık edebiyat öğretmeni olan ve 672 sayılı KHK ile ihraç edilen, gece gündüz çalışarak alın teriyle meslek sahibi olduğunu; fakat bir KHK ile terörist ilan edildiğini söyledi. Trabzon’da KHK TV Muhabiri Berna Kavaklı’ya konuşan Akif Zihni, KHK ile ihraç edildikten sonra hayatında çok şeyin değiştiğini vefasız insanları silip attığını belirtti.

15 TEMMUZ GÜNÜ ALDIĞIM MAAŞTA SENDİKA AİDATINI DEVLET ÖDEDİ

OHAL Komisyonunu komedi olarak nitelendiren Akif öğretmen, “Sen sendikaya üye olmuşsun, böyle suç mu olur, ben sendikaya üye olduğum için kınama cezası bile veremez. 15 Temmuz günü maaş aldım o maaş bodromda üye olduğum sendikaya kesinti vardı o kesintiyi devlet ödüyor. Sen devlet olarak o sendikaya para yatırıyorsun da okulları teşvik kapsamına almışsın da Akif Zihni, sen sendikaya üye olduğun için, çocuğunu okula gönderdiğin için suçlusun öyle mi?” dedi.

SELAM VERMEM, SELAMINIZI DA ALMAM

İhraç edildiğini öğrendiğinde büyük bir şok yaşadığını anlatan Zihni, “Meslekten ihraç edilmek nedir, bunu anlayamadım, daha önce duymadığım bir şeydi. Sonra alıştım; fakat bir gün bile neden, niye diye sormadım, başım eğik mahcup gezmedim. Ailem sahip çıktı, dayanışma içinde bu sürecin zorluklarını fazla yaşamadım. Bu süreçte en çok üzüldüğüm şey vefasızlık oldu. Arayıp geçmiş olsun demekten korkan insanlar gördüm, bunlara sözüm şudur: Selam vermem, selamınızı da almam” diye konuştu.

MAHKEMELERDEN SONUÇ ALACAĞIMA İNANMIYORUM

Devletin kendisini önceden suçlu ilan edip ihraç ettiğini fakat 5 yıl boyunca bu suç nedeniyle polis tarafından aranıp sorulmadığını aktaran Zihni şöyle konuştu: “Devlet OHAL komisyonu kurdu. Bana gerekçesiz olarak red kararı verdi. Ben bu işin mahkemelerde sonuçlanmadığına inandığım için üst mahkemeye gitmedim. Bir gün adım gibi eminim ben işime döneceğim haklarımı alacağım. Mahkemelerden sonuç alacağıma inanmıyorum.”  diyerek günümüz adalet mekanizmasına güven kalmadığını belirtti.

 Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.