KHK TVAhmet Erkan

Kuka ağacının kökünden tespih yaparak geçinen KHK’lı polis Memuru Salih Cansız, KHK TV’ye konuştu.

Hatay’ın Erzin ilçesinde babasından kalma dükkânını atölyeye çeviren Salih Cansız, hikayesini gazeteci Ahmet Erkan’a  anlattı. “Bize “terörist” yaftası vurarak ihraç eden siyasi iktidar, bizim terörist olmadığımızı çok iyi biliyor” diyerek sözlerine başlayan Cansız, haksız ve hukuksuz yere yapılan suçlamaların ağırına gittiğini söylüyor.

BANA SİLAH SORMADILAR BANKA SORDULAR

Hayatında  en ufak bir canlıya zarar vermediğini belirten Salih Cansız,  “Mahkemede bana kimi öldürdün? Hangi silahları kullandın, kimin evini bastın? diye sormadılar. Terörle yargılanan bir adama, sohbete gittin mi? Bankaya para yatırdın mı? Çocuğunu okula mı gönderdin? şeklinde sorular sordular” diyor.

AKLIMIZA GELMEYEN BAŞIMIZA GELDİ

Narkotik konusunda Türkiye’nin en iyi polislerinden biri olduğunu iddia eden Cansız, “İşimizi çok seviyorduk, milletimizin çocukları uyuşturucu kullanmasın diye çok uğraştık sonucunda ne oldu? Terörist ilan edilerek işimizden atıldık. Aklımıza gelmeyen başımıza geldi” ifadesini kullanıyor.

KARDEŞ, AKRABA NEYMİŞ GÖRDÜM

Bu süreçte kardeşliğin, akrabalığın ne olduğunu, kimin dost kimin düşman olduğunu öğrendiğini kaydeden Cansız, şöyle konuşuyor: “Allah akrabaya yardım etmeyi emreder ayetine benim kardeşlerim, akrabalarım karşı çıktılar. 13 ay cezaevinde kaldım dokuz kardeşimden bir tanesi, sen ne yaptın, ailen, çocukların ne yedi içti diye sormadılar. Bu benim çok zoruma gitti.” dedi.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.