KHK TVBerna Kavaklı  

İddiaya göre Türkiye’de pek çok üyesi olan bir online alışveriş sitesi,  KHK’lı olduğu gerekçesiyle ihraç olan polis memuru Kadir Polat’ın iş akdini feshetti. Konuyla ilgili Kadir Polat, KHK Tv’den Berna Kavaklı’ya başından geçenleri anlattı.

KHK ile polis memurluğundan ihraç edildiğini, ihracı sonrası geçici işlerde çalıştığını aktaran Kadir Polat, daha sonrasında sözü edilen online sitesine iş başvurusunda bulunduğunu kaydetti.

Yaşadığı olayı anlatan Kadir Polat, şunları söyledi: “Online eğitim sonrası ilgili iş için  kabul gördüm. Bunun akabinde şubeye görüşmeye davet edildim bana iş ile anlatılan her şeyi yerine getirmeyi kabul ettim sonrasında  vermiş oldukları evrak listesini eksiksiz bir şekilde yerine getirdim.”

Hakkımı Sonuna Kadar Arayacağım

Bu iş için mevcut işini bıraktığını, araç almak için borç altına girdiğini aktaran hem KHK hem de Online alışveriş yapılan sitenin mağduru Kadir Polat, şunları söyledi: “Tüm evrak ve yükümlülüklerimi tamamladıktan sonra bunları teslim etmek için şubeye gittim. Evrakları teslim alan şube müdürü geride kalan son evrakları da imzalattı. Daha sonra bana vukuatlı nüfus kayıt örneğinin eksik olduğunu söyleyerek bunu çıkartmam gerektiğini söyledi. Kendisinin yardımcı olabileceğini kaydetti. E-devlet profilimi oradaki bilgisayardan birlikte açtık ve istenen evrakı çıkarttık. İşlemin akabinde şube müdürünün e-devlet sayfasından çıkmadığını, “Kendi kendine bir şeyler mırıldanıyor ve sayfada başka yerlere giriyordu. Sayfaları karıştırır iken okul kaydıma ve hizmet dökümüme bakmış,  orada KHK ile işten çıkarıldığımı görmüş. Sonrasında bana; şirketin KHK’lılarla çalışmadığını, bunu şirkete sorması gerektiğini söyledi. Ben de tarafıma bunu daha evvel söylenmesi gerektiğini bu işe güvenerek bir sürü borca girdiğimi beyan ettim. Akabinde bana yaptıkları dönüşte de şirketin kararını değiştirmediğini KHK’lılar ile çalışmak istemediklerini ve çalışmayacaklarımı belirttiler.” Yaşadıkları olaydan sonra haklarını hukuk önünde arayacağını belirten Kadir Polat, “Muhtemelen benim sessiz kalacağımı düşündüler ama düşündükleri gibi olmadı. Hakkımı sonuna kadar arayacağım” İfadelerini kullandı.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.