KHK TV, Münir Korkmaz

KESK’e bağlı Sağlık Emekçileri Sendikası İskenderun eski eş Başkanı Hülya Ateş, KHK TV’den Münir Korkmaz’a konuştu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 675 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığı’ndan ihraç edilen Hülya Ateş, “Darbe gerçekleşmiş olsaydı gerçekten felaketimiz olurdu dediğimiz noktada darbe olmadı yine felaketimiz oldu” dedi.

SESSİZ KALAN HERKES BU SUÇUN ORTAĞI

KHK’larla tüm ülkede büyük zulümler yapıldığını belirten Hülya Hemşire, “Tüm siyasi partiler bu zulme sessiz kalarak bu suçların ortağı olmuştur. Bize ne kadar sosyal ölü muamelesi yapsalar, ne kadar terörist deseler biz o kadar vatansever, biz o kadar insan hakları savunucusu olarak yolumuza devam edeceğiz ve mücadelemize devam edeceğiz.” diye konuştu.

İhraç edilme gerekçelerinin haksızlıklara boyun eğmemek, dik durmak olduğunu kaydeden Ateş, demokratik eylemler dışında bir eylemlerinin olmadığını söyledi.

KORKUNÇ BİR SÜREÇ YAŞIYORUZ

Şuan HDP İskenderun Eş Başkanlığı yapan Hülya Ateş, şu ifadeleri kullandı: “Korkunç bir süreç yaşıyoruz, hakkın hukukun adaletin bittiği bir ülke haline geldik, ne yurt dışına çıkılabiliyor, ne çalışma izni veriliyor. Bu yaşananlar karşısında dünya, ayağa kalkmalıydı ama sessiz kalmayı tercih etti. Karşımızda korku imparatorluğu yaşatan bir iktidar var. Çocukların, bebeklerin cansız bedenlerinin kıyıya vurduğu bir ülkede yaşıyorsak bizim kaybedecek bir şeyimiz yok.”

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.