KHK TVAhmet Erkan

Beş yıl önce bir haber kanalının twitini paylaşması yüzünden milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu KHK TV’ye konuştu.

Adalet nöbetini sürdürdüğü HDP Genel Merkezi’nde Gazeteci A. Erkan’ın sorularını cevaplayan  Gergerlioğlu, hangi şartlarda olursa olsun zulme karşı, hak ve adalet mücadelesini sürdüreceğini söyledi.

“KRAL ÇIPLAK” DEDİĞİM İÇİN BAŞIMA GELDİ

Önümüzdeki günlerde hakkında verilen hapis cezasını infazı için belki de cezaevine girecek olan Gergerlioğlu, “Bu başıma gelenler zalimlere karşı verdiğim mücadele, kral çıplak dediğim için başıma geldi. Bu nedenle vicdanım rahat. İstedikleri kadar milletvekilliğimi düşürsünler, meclisten yaka-paça atsınlar inanıyorum ki bu halk bize bir madalya taktı, gönüllerinde madalya taktı bu da zalimlere dert olsun. Son günlerimi de adalet için nöbet tutmaya devam edeceğim.” diye konuştu.

BEN KAZANDIM, ZALİMLER KAYBETTİ

Bu sürecin kazananının kendisi olduğunu, kaybedenlerin ise zulmedenler olduğunu belirten Gergerlioğlu, “Bizi toplum nazarında itibarsızlaştırmaya çalışsalar, cezaevlerine atsalar yine de baş eğmeyeceğiz, diz çökmeyeceğiz. Biz Allah’ın rızasını gözeterek yola çıktık ne yaparlarsa yapsınlar bu yoldan kazançlı çıkacağız. Kaybedenler ise, zalimlerdir, iktidardakilerdir, küçük ortaktır. Bir gün gelecek bu yaptıklarından dolayı pişman olacaklar. Tarihin önemli noktalarından birinden geçiyoruz. Biz direnişlerimizle tarih yazıyoruz. Tüm mazlumlar kazanıyor. Zalimler çok ah alıyorlar. Bunu yapanlar bin pişman olacaklar.” dedi.

ADALET NÖBETİNİ DEVRALIN BAYRAK YERDE KALMASIN

Hak mücadelesi yapanlara seslenen Gergerlioğlu şunları söyledi: “Ben cezaevine girersem sesimi duyurmak için elimden geleni elbette yapacağım. Beni cezaevine atarak susturamazlar. Oradan da konuşmaya, adalet nöbeti tutmaya devam edeceğim. Türkiye’de zulme uğrayan ve hak mahrumiyeti yaşayan kardeşlerim, arkadaşlarım da boş durmasın adalet nöbetini benden devralın, bu bayrak yerde kalmasın. Bir mahalle savunucusu değil, ayrım yapmaksızın herkesin her mazlumun hakkını savunun. Mazlumun kimliği sorulmaz. Bu mücadeleyi yaparak bir gün bu topraklarda insan haklarına dayalı demokratik bir hukuk anlayışını hakim kılacağız.”

Dilerseniz programın tamamını buradan ⤵️⤵️ izleyebilirsiniz.