Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) tarafından son dönemde yaşanan antidemokratik uygulamalara karşı İstanbul’dan Ankara’ya yürüme kararı aldı. Yürüyüş öncesinde KESK üyeleri İstanbul Beşiktaş’ta Cevahir İş Merkezi önünde bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasında “KHK’lar Gidecek Biz Kalacağız” sloganları da atıldı. İstanbul Beşiktaş’ta yapılan basın açıklamasını KHK Tv olarak yerinde takip ettik.

Beşiktaş’tan Kadıköy’e geçen kamu emekçileri daha sonra Kadıköy’de bir basın açıklaması yaparak yürüyüşe geçti. Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Züleyha Gülüm ve Musa Piroğlu’nun da destek verdiği açıklamada KESK üyeleri “İşimi, emeğimi geri istiyorum. İhraçlara, açığa almalara, baskılara teslim olmayacağız. KHK’lar gidecek biz kalacağız” pankartı açtı.

Kamu emekçileri Gebze, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Eskişehir’e oradan da Ankara’ya yürüyecek. KESK Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ile bağlı iş kollarındaki MYK üyelerinin katılacağı yürüyüş, 26 Mart’ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde yapılacak açıklamayla son bulacak.

İşte o basın açıklaması