KHK TV, Münir Korkmaz

20 yıllık öğretmen Ayten Kılınç, tarihin gördüğü en büyük zulmün KHK’lılara yapıldığını kaydetti. Öğrencilerin kokusunu çok özlediğini, hep onlara kavuşma özlemiyle hayata tutunduğunu aktaran Kılınç, devletin istediği sosyal ölü olmayacağını her zaman her platformda mücadelesine devam edeceğini kaydetti. Kılınç, bir insana bu kadar zulüm ve haksızlık yapılamayacağını, kendilerine bu zulmü yapanları ise asla affetmeyeceğini belirtti.

Evli, 1 çocuk annesi ve 675 sayılı  KHK ile 20 yıllık öğretmenlik mesleğinden ihraç olan Ayten Kılınç, yaşadıklarını KHK Tv’den Münir Korkmaz’a anlattı.

MUTLAKA KAZANACAĞIZ

Açıklamalarına  “Mutlaka kazanacağız” diye başlayan Kılınç, “Korkunç bir hukuksuzluk, haksızlık ve insan hakları ihlali var. Tarihin gördüğü en büyük zulmü görüyoruz. Kimsenin hakkını çalmadık. Alnımızın akıyla öğretmen olduk. Kimsenin hakkını elinden almadık” diye konuştu.

“NEDEN BEN, NİYE BEN?”

KHK listesinde olacağının hiç aklıma gelmediğini bir arkadaşın arayarak KHK listesinde adının olduğunu öğrendiğini kaydeden İhraç öğretmen, “Önce inanamadım. Niye o listede varız dedim. Niye ihraç oldum? Neden ben, diye çok düşündüm. Sonra dedim ki sendikal eylemlerin hepsine katıldım. Yine olsa yine katılırım. Yaptığımız eylemler yasal diye biliyorduk. Devlete karşı özlük ve insan haklarımızı savunduk. Demek ki eylemlerimiz birilerini bayağı rahatsız etmiş” İfadelerini kullandı.

“EN BÜYÜK DESTEKÇİM AİLEM OLDU”

Haber aldığında o dönemde orta son sınıfta olan oğluna durumu anlatmakta zorlandığını aktaran 20 yıllık öğretmen Ayten Kılınç,  “Önce algılamadı. Sonra tamam anne dedi. Eşim hep yanımda oldu. En büyük destekçim oldu. Ailem onur mücadelende yanındayız dediler, bana destek oldular olmaya da devam ediyorlar” diye konuştu.

“17 YILLIK ARKADAŞIM SOKAKTA BENİ GÖRÜNCE YOLUNU DEĞİŞTİRDİ”

Ancak sosyal çevresinde önemli değişiklikler olduğunu kaydeden Kılınç, şunları söyledi: “17 yıldır birlikte çalıştığım arkadaşlarım sokakta beni gördüklerinde yollarını değiştirdiler. Bir şey yapmıştır diyenler oldu. Özellikle mücadele arkadaşlarımın destek olmaması benim kırılma noktam olmuştu. Ancak bu süreçte KHK’lı arkadaşlarımla güzel dostluklar kurduk.

“ASLA AFFETMEYECEĞİM”

Devletin istediği sosyal ölü olmadım. Sendikal faaliyetlerime ve insan hakları deneğindeki çalışmalarıma devam ettim. “Bir insan hakları aktivisti olarak, bir insana bu kadar hukuksuzluğun ve haksızlığın yapılamayacağını aktaran Kılınç, kendilerine bu zulmü yapanları ise asla affetmeyeceklerini sözlerine ekledi.

Dilerseniz programın tamamına buradan ⤵️⤵️ulaşabilirsiniz