KHK TV

Kontrgerillaya Karşı İnisiyatif Hareketi Kurucusu Faik Güleçyüz kendilerine Zihni Paşa Köşkü’nde işkence yapan Mehmet Eymür ile hesaplaşmaya geldiklerini kaydetti.

O’nu adalet önüne çıkartıp hesap vermesini sağlayacağız” diyen Güleçyüz, cezası alelacele Yargıtay tarafından onanan Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na sahip çıkarak” Vekilimizin yanındayız mesajı verdi. 12 Mart Muhtırasının yıldönümünde işkence mağdurları işkence anıtı önünde adalet arayışını sürdürüyor. Zihni Paşa Köşkü önündeki işkence anıtında bir araya gelen mağdurlar, bir basın açıklaması yaptı. Kontrgerillaya Karşı İnisiyatif Hareketi mensupları12 Mart’ın Yıldönümünde işkenceye uğradıkları Zihni Paşa Köşkü önündeki işkence anıtında bir araya geldi. Burada bir basın açıklaması yapan 2. Kurtuluş Savaşı Örgütü üyeleri, 12 Mart Muhtırasında kendilerine “kontrgerilla” adını verdikleri kişiler tarafından “Zihni Paşa Köşkü” olarak bilinen yerde günlerce işkenceye maruz kaldıklarını anlattılar. İnisiyatif adına basın açıklamasını okuyan Kontrgerilla’ya Karşı İnisiyatif Hareketi Kurucusu Faik Güleçyüz, Türkiye’de ilk defa elektrik işkencesinin kendilerine uygulandığını kaydetti. Buraya başta Mehmet Eymür olmak üzere kendilerine işkence yapan kişilerden hesap sormaya geldiklerini aktaran Güleçyüz, “Yedinci defadır; İşkence Mağdurlarına Saygı Anıtı’nın önünde, bütün insanlara sesleniyoruz. İşkenceciler biz buradayız. Siz neredesiniz?” dedi.

ÖLDÜR ALLAH’IM FERYATLARI

 Kendilerine işkence yapanın bir dönem MİT’in başındaki isimlerden Mehmet Eymür olduğunu ileri süren Güleçyüz açıklamasına şöyle devam etti: “Zihni Paşa Köşkü’nde “Öldür Allahım” feryatları yeri göğü inletiyordu. Bu sesleri duyduğunu söyleyen; hâlen yaşayan Sultan Sokak sakinleri de var. Bu işkencecilerden; baş işkenceci Mehmet Eymür şimdi kaçacak delik arıyor. Peşindeyiz; bizden kurtuluş yok, sana. Seni adaletin önüne çıkaracağız. Ülkemizde devletin sorguda işkence yapmasının, kökünü kazıyacağız.

“İNSANLIK ONURU İŞKENCEYİ YENECEK!” “DERİN DEVLET HESAP VERECEK!”

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri, Komünistlerin, Kürtlerin, mütedeyyinlerin, Alevilerin, Ermeni ve Rum vatandaşlarımızın üzerindeki baskı, zulüm ve işkenceler hiç eksik olmadığını aktaran Faik Güleçyüz şunları söyledi: “12 Eylül döneminde; Diyarbakır  Ceza Evinde  Kürtlere yaşatılan cehennemi asla unutmayacağız. Kurtuluş Savaşına katılmak için; vatanına gelen Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Mustafa Suphi ve Merkez Komitesindeki 14 yoldaşının Karadeniz’de  boğdurulması sızımızdır. Dersim katliâmını hatırlamak; yüreğimizi yakıyor.28 Şubat sürecinde; kızlarımızın, kadınlarımızın  başörtüsü nedeniyle; çektikleri acılar, zulümler; dün gibi belleğimizde.  Bir taraftan; 2003 yılında tek başına iktidara gelen AKP lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “İşkenceye sıfır tolerans dedik ve bunu sağladık” sözü. Şimdilerde ise; feci şekilde işkenceden geçirilmiş; kemikleri kırılmış biri ağır yaralı, diğeri ölü iki Kürt köylüsü. Ne olmuş bu insanlarımıza? Yüksekten düşmüşler. Hepsi bu kadar. Arkası yok”

GERGERLİOĞLU’NA TAM DESTEK:”VEKİLİMİZİN YANINDAYIZ”

Meclis Kürsüsünden; insanlara, hapishanelerde onur kırıcı bir şekilde çıplak arama yapılıyor diyen, hak ve adâlet arayan, insan hakları savunucusu; Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun hapis cezasının, Yargıtay tarafından onaylandığını hatırlatan Güleçyüz “Gönüldaşımız, yol arkadaşımız Gergerlioğlu; asla yalnız yürümeyecek. Hep yanında olacağız. Bu böyle gitmez” ifadelerini kullandı.

Dilerseniz programın tamamına buradan ⤵️⤵️ulaşabilirsiniz