KHK TV

3 farklı şehirde yaşayan 3 kardeş. Üçünün ortak özelliği kardeş olmaları dışında KHK’lı olmaları. Önce yeni doktor olan kardeş ihraç olur, ardından Kardiyolog olan diğer kardeş. En son ise belediye çalışanı Havva Ersoy… Yaşadıklarını KHK Tv’ye anlatan Evli ve 1 çocuk annesi Havva Ersoy, 2 kardeşi ile birlikte KHK ile ihraç olduğunu belirterek şu cümleleri kurdu. “Evet, KHK’lı olmak zor ancak ben KHK’lı olduğumu haykırmak istiyorum. KHK’lı olduğumu gizlemiyorum” dedi.

“ÇOK ZOR ZAMANLAR GEÇİRDİK  BİRBİRİMİZE DESTEK OLARAK AYAKTA KALDIK”

2 kardeşinin ihraç olmasının kendisini çok üzdüğünü aile olarak çok zor zamanlar geçirdiklerini kaydeden Havva Ersoy “3 farklı şehirde yaşayan kardeşler olarak ihraç olmamız anne ve babamızı çok üzdü. Sürekli arkamızda durdular. Onların desteğiyle süreci daha rahat atlattık” diye konuştu.

UNUTAMADIĞI OLAY  “BİZ NE ZAMAN BU KADAR KOKRKUNÇ OLDUK”

İhraç olmadan önce açıkta olduğunu ve 4- 5 ay açıkta kaldıktan sonra işine geri döndüğünü bu süreçte yaşadığı ve unutamadığı bir olayı anlatan Havva Ersoy şunları söyledi: “Yemekhanedeyim. 16 kişilik bir masaya oturdum. Masada bulunan herkes kalktı gitti. Tek başıma kaldım. Bu nasıl bir korkudur. Biz hangi zaman bu kadar korkunç olduk hala anlamış değilim” ifadelerini kullandı.

“İŞE BAŞLARSAM ESKİ HAVVA OLURUM ÇÜNKÜ BEN O HAVVA’YI SEVİYORUM”

Tarihte birçok acılar yaşandığını ancak böylesine bir dönemin görülmediğini aktaran KHK’lı belediye çalışanı Havva Ersoy “Elbette bir gün işimize döneceğim. Döndüğümde eski Havva olur muyum? Evet olurum. Çünkü ben o eski Havva’yı çok seviyordum” diye konuştu.

“GECELERİ UYKUM KAÇIYORDU,

İhraç olması sonrası zamanını kitap okuyarak, spor yaparak ve çocuğuyla ilgilenerek geçiren Havva Ersoy yaşadıklarını şöyle anlattı. “İhracımın ilk zamanlarında geceleri uykum kaçıyordu. Sanırım tüm ihraçlar benzer şeyleri yaşamış. Sağ olsun başta eşim ve ailem olmak üzere arkamızda durdular. Arkadaşlarımdan bazıları telefondan beni engellemiş. Sosyal medyadan arkadaşlıktan çıkarmış. Bu tür şeyleri yaşadım”  dedi.

Dilerseniz programın tamamına buradan ⤵️⤵️ulaşabilirsiniz