KHK TV

KHK’lı Cumhuriyet Savcısı Erdem Gencay, 7. 5 yıl ceza aldı. 2 çocuğu var. Eşi de kendisi gibi KHK’lı. Bir dönem geçinmek için kolye bilezik gibi süs eşyaları satarak geçimini sağlamış. Şimdi ise YouTube’da kitap tanıtımı yaptığı bir kanalı var. Okumayı çok sevdiğini söylüyor. Yaşadıklarını, başından geçenleri KHK TV’ye anlatan İhraç savcı Erdem Gencay zaman zaman duygulandı, gözyaşlarını tutamadı. “Bu süreç bizi duygusal yaptı. Yoksa bu kadar sulu göz değilim” diyen Savcı Erdem Gencay daha sonra şu tarihi cümleleri kurdu “Başkalarının çocuğu ağlayacağına benim çocuğum ağlasın”

“9 YAŞINDAKİ KIZIM, BABA SEN KONUŞMALISIN DEDİ”

9 yaşındaki kızının kendisini yönlendirmesi ile KHK Tv’de yaşadıklarını anlatmaya karar verdiğini aktaran Erden Gencay, “Çocuğum bana ‘Baba sen ve sen gibilerin durumunu anlatmalısın’ dedi. 9 yaşındaki çocuğum dedi bana bunu düşünebiliyor musunuz? Çok şükür ki bu çocukları ben yetiştirdim. Adaleti, doğruyu ben gösterdim” diye konuştu.

“KİMSEYE  EYVALLAHIMIZ OLMADI OLMAZ DA”

Meslekte olmadığına çok sevindiğini meslekte olsa dahi doğru bildiklerini yapmaya devam edeceğini aktaran KHK’lı Savcı “Kimseye eyvallahımız olmadı, olmazdı da. Ben şu yaşananlardan çocuklarımı öyle yetiştirdim çünkü. İlerde çocuklarım bana ‘baba sen neredeydin, kimlerleydin’ dediklerinde ben diyeceğim ki doğrularla birlikteydim, doğruları söyledim başıma bunlar geldi.” İfadelerini kullandı.

“AĞZIMIZLA KUŞ TUTSAK   OLACAK BELLİYDİ”

Utanacakları hiç bir şey yapmadıklarını üstüne basarak vurgulayan KHK’lı Savcı Erdem Gencay, şöyle devam etti: “Hiçbir şey yapmadık. Bu yargılamaların “FETÖ” yargılamalarının hukukla alakası yok. Ağzımızla kuş tutsak sonuç belliydi. “Bylock” meselesine hukuki açıklama getiriliyor. Bunun hukukla ilgisi yok ki… Şöyle diyorlar hadi anlat. Yahu neyi anlatayım böyle bir hukuk sistemi olabilir mi?”

“BİZİMKİLER KADAR BOŞ BİR İDDİANAME YOK”

Birçok iddianame yazdığını kendirlerinki kadar boş iddianameler görmediğini aktaran Gencay, bunu şu örnekle açıkladı. “Eşimle görüşmelerim başka bir terör örgütü ile görüşme gibi iddianameye girmiş.” Yargılamaların tamamen bir tiyatro olduğunu Ağzınızla kuş tutsanız yapacak bir şey olmadığını aktardı.

“ŞU ANKİ MÜCADELE İYİLERLE KÖTÜLERİN MÜCADELESİ”

“Ortada hukuki bir mücadele yok. Şu anki mücadele iyilerle kötülerin mücadelesi.” İfadelerini kullandı. Kendilerine talimatla iş yaptığı suçlamasının yapıldığını aktaran İhraç savcı, “Ben bunu savunmamda da dile getirdim. Binin üzerinde iddianame hazırladım. Bir tane talimat alarak iş yaptığımı gösterin dedim. Buradan şu talimatla şu işi yapmış desinler, vereceğiniz her şeye, her cezaya razıyım” diye konuştu.

“AHMET’İN MEHMET’İN DEĞİL CUMHURiYETİN SAVCISIYIZ”

Ahmet’in Mehmet’in veya mahkemelerin kendilerine terörist demesiyle terörist olmayacaklarını aktaran Erdem Gencay, sözlerini “Bizler cumhuriyetin savcısıyız, biz herkesi karşımıza alabiliriz. Bizler Cumhuriyeti koruyoruz. O yüzden kimsenin, Ahmet’in Mehmet’in değil. Cumhuriyetin savcısıyız” diyerek sonlandırdı.

Dilerseniz programın tamamına buradan ⤵️⤵️ulaşabilirsiniz