KHK TVAhmet Erkan

KHK’lı öğretmen Mehmet Yılmaz,  15 Temmuz’dan bu yana  yaşanan süreçte en çok da çocuklarının etkilendiğini ve psikolojilerinin bozulduğunu belirterek “Bir kızım, ben Allah’a küstüm. Çünkü o benim dualarımı kabul etmiyor” dedi.

Yaşadıkları sıkıntılardan dolayı eşinin erken doğum yaptığını aktaran KHK’lı öğretmen, 3 ay boyunca çocuğunun kuvözde ölüm kalım savaşı verdiğini aktardı.

Kahramanmaraş’ta ikamet eden, özel ders vererek ve bir velisinin yanında çalışarak hayatını devam ettiren evli ve üç çocuk babası KHK’lı Öğretmen Mehmet Yılmaz, yaşadıklarını KHK TV’ye anlattı.

Önce açığa alındığını daha sonra ise 672 sayılı KHK ile ihraç edildiğini aktaran Yılmaz, “Açığa alındıktan sonra 3-5 ay sonra iade oluruz diye beklerken ihraç şoku yaşadık. Bu süreçte herkes tarafından dışlandık. En yakın arkadaşlarım ve akrabalarımızdan büyük darbeler yedik” diye konuştu.

“BEN AĞLARKEN ÖĞRETMEN ARKADAŞLAR EK DERS MUHABBETİ YAPIYORDU”

Açığı alındığında kendisine çok acı gelen bir olayı anlatan Yılmaz, şunları söyledi: “Ben açığa alındığımda okula gittim. İki öğretmen arkadaşa selam verdim, selamımı almadılar. Aralarında ek ders muhabbeti yapıyorlardı. Ben gözyaşlarımı içime akıtmışken, onların ek ders ücreti muhabbeti yapması yüreğimi yaktı.

İHBARCILAR…

Süreç içerisinde yargılandığı ceza davasından “beraat eden” Yılmaz, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “İki ihbarcım var. Birisi eşimin, diğeri benim akrabam. Eşimin akrabası, kızım kuvözdeyken geldi bizimle ağladı. Yaptığı ihbarı yeminler ederek inkar etti” ifadelerini kullandı. Diğer ihbarcının ise 4 çocuğunu okuttuğu akrabası olduğunu kaydeden KHK’lı öğretmen Mehmet Yılmaz, “Bu şahsı yüzleşmek için mahkemeye çağırdım. Talebim uygun bulundu. Mahkemeye geldi hakim sordu: Tanıyor musun? dedi.

Onun da ‘Fazla tanımıyorum’ dediğini ifade etti.

“BEN ALLAH’A KÜSTÜM”

Süreçten en çok çocuklarının etkilendiğini aktaran Yılmaz, şöyle devam etti: “Ağlayarak benim için dua eden kızım, bu süreç içerisinde dua etmemeye ve namaz kılmamaya başladı. Ben sordum: Kızım neden namaz kılmıyor, dua etmiyorsun dedim. O da bana ‘Babacığım bir sürü dua ettim babam arkadaşları işine dönsün diye. Allah benim dualarımı kabul etmedi ben de Allah’a küstüm’ dedi.”

“BABAM DA SUÇ İŞLESE CEZALANDIRILSIN”

Kim suç işlerse işlesin, herkesin buna karşı durması gerektiğini hatırlatan Yılmaz, “Darbeyi kim yaptı ise cezalandırılsın. Babamda karışmışsa cezalandırılsın. Ama insanlar bankaya para yatırdı, sendikaya üye oldu diye ekmeğinden etmek hiçbir evrensel ilkeye sığmaz. Biz günah keçisi olmayalım. Maalesef bu yaşadığımız süreci akrabalarımıza çevremize anlatamadık. Bir tanesi kendi, bir tanesi de eşimin yakını… Onların  ihbarı ile başımıza gelmeyen kalmadı” diye konuştu. “Dev bir çukur açmışlar, içine bir avuç toprak atmışlar herkes debeleniyor, kimse bu çukurdan çıkamıyor.” diyen Yılmaz, KHK’lıların düştükleri çukurda debelenip durduklarını sözlerine ekledi.

Dilerseniz programın tamamını buradan  ️ izleyebilirsiniz