KHK TVAhmet Erkan

KHK’lı Emekli Yarbay, Avukat Mehmet Alkan; insanları yasal faaliyetlerinden dolayı cezalandırmanın devlete ve millete hakaret olduğunu kaydetti.

Hukuk mücadelesi sonunda avukatlık cübbesini geçtiğimiz günlerde giyen  Av. Mehmet Alkan, KHK TV’den Ahmet Erkan’nın sorularını yanıtladı.

Avukat Alkan, hukukta “irtibat ve iltisak” diye bir şey olmadığını belirterek “2016’dan önce böyle bir uygulama yok! “İrtibat ve iltisak” kavramı 15 Temmuz’dan sonra uyduruldu. Bu tür olaylar; ancak darbe zamanlarında yapılabilir. Cebir ve şiddet yoksa terör yoktur. Yasal ve rutin faaliyetlerinden dolayı insanları terörist ilan etmek hukuka uygun değildir, devlete millete hakarettir” diye konuştu.

“YARGI REFORMU SLOGANDAN İBARET”

Yargı reformu kavramının sadece slogandan ibaret olduğunu belirten Mehmet Alkan, verilen kararlara bakalım hangileri hukuka uygun, hangileri değil. Bunlar kamuoyunun gazını almak için yapılıyor. Hiçbir gerçekliği yok. Söylem değil eylem önemlidir. En son yaptıkları yargı reformu ‘benim başörtülü bacımı’ içeride tutmak oldu. Bu kadar yargı reformu çıkaran iktidar aslında yetersiz olduğunu göstermektedir. Yargı reformuna ihtiyacımız yok, evrensel hukuk ilkelerini uygulayalım bu yeter. Kanunsuz suç ve ceza olmaz. Eylemsiz suç olmaz. Kanun geriye yürümez. Bunları uygulayın, bu evrensel hukuk kurallarını, “FETÖ”cü dediklerinizin hepsi bugün dışarıya çıkar” dedi.

“BİZ FİŞLENMİŞİZ, BU YÜZDEN HAKSIZLIĞI HERKESE ANLATMAK GEREKİYOR”

KHK’lıların sivil ölüme terk edildiğini bir kez daha yineleyen Avukat Mehmet Alkan, “Hiçbir hakkımız yok. Güvenlik güçleri Pol-nete giriyorlar, “FETÖ”cü olarak çıkıyoruz. Yani biz fişlenmişiz. Bizler toplumun ötekileriyiz. Kendimizi anlatmamız gerekiyor” dedi. Kendisini anlatmak için KHK yazılı pazu bandını kolunda sürekli taşıdığını aktaran KHK’lı Yarbay Alkan, “Korkacak bir şeyimiz yok ki. Biz hiçbir şey yapmadık ki. Hiçbir eylemimiz olmamış. Terör faaliyetlerinde bulunmamışız. O yüzden korkmaya gerek yok. Bunu duyurmak için böyle bir pazu bandı yaptım. Destek istedim kimseden destek görmedim. Bu eylemi ayrıca daha ileriye götüreceğim. Maske takacağım. KHK’lıları herkesin gözünün içine sokacağım” ifadelerini kullandı.

Dilerseniz programın tamamını buradan  ️ izleyebilirsiniz