KHK TV

KHK’lı öğretmen Zübeyir Doğru, ihraç olduktan sonra TIR şoförü olarak uluslararası taşımacılık yaparak geçimini sağlıyor. KHK ile işsiz kaldıktan sonra TIR şoförlüğüne başlayan Zübeyir Doğru, Antalya sebze ve meyve halinde KHK TV’ den Engin Yılmaz’a konuştu.

4 yıldır TIR şoförlüğü yapan Zübeyir Doğru, 5 aydan beri ülkeler arası sebze meyve taşımacılığı yaptığını söyledi. Yeni mesleğine alıştığını ve çok sevdiğini belirten Doğru, “Öğretmenlik mesleğimi çok özlüyorum; dönmek isterim ama TIR şoförlüğü yapmanın da güzel tarafları var ülkeleri gezip yeni yerler görüyorum, bir tek çocuklarımı özlüyorum onun dışında işimi seviyorum” diye konuştu.

YASAL BİR SENDİKA ÜYELİĞİ NEDENİYLE ATILMAK AKLIMA HİÇ GELMEZDİ

Yasal bir sendikaya üye olduğu için bütün emeklerinin  heba olduğunu aktaran Doğru, “Yasal bir faaliyetten dolayı ihraç edilmek aklımın ucundan bile geçmezdi. Annem görevden atıldığıma çok üzüldü; onu göz yaşları içinde bırakmak ağırımda gitti” dedi.

14 yıllık eğitim hayatının 10 yılını okul müdürü olarak geçiren Doğru, devlet memurluğu sırasında yüksek lisans ve özel statülü doktora yaptığı sırada ihraç edildiğini anlattı.

CÜZZAMLIYMIŞIM GİBİ İNSANLAR BENDEN KAÇTI

15 Temmuz süreciyle birlikte hayatının yüz seksen derece değiştiğini kaydeden Doğru, şunları söyledi: “Benim ailemde devlet memuru olan ilk kişi benim. Toplumda sevilen, saygı duyulan bir insanken birdenbire sosyal çevrem dağıldı, insanlar cüzzamlıymışım gibi benden kaçtı. Bu süreçte eşim ile boşandık. Ben işsiz kalmayı kabul ettim, içime sindirdim ama benim yüzümden çocuklarımın mağdur olmasını istemem.”

BİR GÜN KRAVATIMI TAKACAĞIM

Yaptığı işten asla gocunmadığını ifade eden Doğru, “Bir daha göreve dönmek isterim, umutlarımı koruyorum ama dönmesem de bir şey değişmez. Yeniden hayata başlıyor olsaydım okumayı tercih etmezdim meslek sahibi olmayı tercih ederdim. Ama bir gün mutlaka gardırobumdaki takım elbisemi, kravatımı çıkarıp takacağım” dedi.

Dilerseniz programın tamamını buradan   izleyebilirsiniz