KHK TVBerna Kavaklı      

KHK’lı Öğretmen ve Yüksel direnişçisi Acun Karadağ, hukuksuzluklar karşısında susmayacağını söyledi. İşinden çıkarılması sonrasında yapılan hukuksuzluklar için eylem yapan, ‘Yüksel Direnişi’ ile adından söz ettiren Karadağ, defalarca gözaltına alındı. Daha sonra birçok arkadaşıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen Karadağ, “Mutlaka direnmek gerektiği, haksızlığa karşı mutlaka bir şeyler söylemek gerektiğini düşünüyorum” dedi.

KHK’lı öğretmen Yüksel Direnişçisi, Aktivist Acun Karadağ, cezaevinden çıktıktan sonra KHK Tv’ye konuştu.

Yaşadıklarını, Yüksel direnişini ve cezaevi sürecini anlatan Karadağ şunları söyledi: “Hayatımızın en önemli şeyini elimizden aldılar, emeğimizi, kaç yıllık işimizi elimizden aldılar. Ben 20 yıl öğretmenlik yaptım ama bunun öncesi de var; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite var, benim ve ailemin emeği de var. Bunların hepsini topladığınızda benim ömrümü çaldılar. Bunun karşısında nasıl susabilirim? Hangi bedel bunu susturabilir?”

“KORKSANIZ NE OLACAK, KAÇINILMAZ SON BELLİ, ÖNEMLİ OLAN DİK DURABİLMEK”

“Korksanız ne yapacaksınız? Güç onlarda.” diyen KHK’lı öğretmen Karadağ, “Beli silahlı adamlar eve sizi almaya gelmişler. Ne yapabilirsiniz? Gideceğiniz belli. En iyisi onların karşısında onurlu ve dik durabilmek diye düşünüyorum. Olaylara biraz şöyle bakıyorum  sende silah var, güç var ama teslim olmayan benim diyorum” dedi.

“3 GÜN SONRA KIZIMIN NİŞANI VARDI, BU SEBEPTEN DOLAYI BİRAZ ÜZÜLDÜM”

Eylem yaptıkları için sürekli hedef olarak gösterildiklerini aktaran Karadağ, “Gazeteye haber yaptırmışlar eylem hazırlığında yakalandı diye. Zaten her gün eylem yapıyoruz, bir hazırlığımız var fakat bu sefer ki hazırlık kızımın nişan hazırlığıydı. Böyle trajikomik bir durum.” Diye konuştu. Eylemlerinin terörize edilmeye çalışıldığını ileri süren Acun Karadağ “Acaba bu direniş nereye evrilir?” Direniş tüm ülkeye yayılır, insanlar Nuriye ve Semih’in açlık grevinde olduğu gibi Yüksel caddesine akar ve 140 bin Kamu emekçisi aynı gerekçeyle sokağa çıkardı. Bunu engellemenin en iyi yolu terör örgütleri ile irtibatlı, iltisaklı gibi göstermektir.” İfadelerini kullandı

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz