KHK TVAhmet Erkan

22 Yıllık öğretmen, KHK’lı Songül Ceren Şimşek, hapishanedeki çocuklarıyla birlikte dört duvar arasında olan annelerin ve hamile kadınların en büyük yarası olduğunu kaydetti.

Bu soruna hep birlikte dur denilmesi gerektiğini dile getiren Şimşek, “Bu olay Tarif edilmez bir şey. Bir anneyle çocuğunun hapishanede olması dört duvar arasında olması çok acı. Katiller, tecavüzcüler, dışarıda iken annelerin cezaevinde olması gerçekten yürek yaralıyor.” dedi. Ayrıca Şimşek, evinde izole şekilde yaşayan KHK’lıların daha çok mağdur olduğunu belirtti.

2016’da ihraç edilen ve neden ihraç edildiğini bilmeyen 22 yıllık öğretmen Songül Ceren Şimşek’in dosyası hala OHAL komisyonunda bekliyor. Hakkında adli bir süreç başlamadı. İhraç sebebini bilmiyor. O, sendikal faaliyetlerde bulunduğu ve muhalif olduğu için ihraç olduğunu düşünüyor. “Öğrencilerimi çok özlüyorum” derken gözleri dolan Şimşek “Okula gitmeyi çok seviyordum. Okulun önünden geçerken çok duygulanıyorum. Bir anda bütün emeklerimiz elimizden alındı adeta” diye konuşuyor. Görevine döneceğine ve tekrar öğretmenlik yapacağına inandığını aktaran Songül öğretmen, “İşimi çok iyi yaptım. Bir gün mutlaka döneceğim. Hiç korkmadım. Korkmuyorum. Mücadeleme devam ediyorum. KHK’lılar direnmeli. Biz eğer inanırsak mücadele edersek yalnız kalmayacağız.” ifadelerini kullandı.

“İZOLE HAYAT KHK’LILARI DAHA ÇOK MAĞDUR ETTİ”

Çok sayıda KHK’lının kendini izole ettiğini belirten Songül Ceren Şimşek, şunları söyledi: “Bu kişiler kendilerini ifade edemiyorlar. Bu KHK’lılar daha fazla bir şey olmasın dedikleri için büyük mağduriyetler yaşıyorlar. 1 milyon insan mağdur oldu. Ancak bu etkiyi görmedik. Bunu görseydik inanın haksızlıklar daha çabuk son bulurdu.”

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz