KHK TVAhmet Erkan

Eğitim Sen Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı Sadrettin Kaya, KHK’lıların bir şekilde oyalandığını kaydetti.

24 yıllık öğretmen iken KHK ile ihraç olan Kaya, ihraç gerekçesini hala bilmediğini aktardı. Demokrasiyi, hak ve özgürlükleri sadece kendileri ve çevreleri için değil herkes için istediklerini ve yıllarca bunun mücadelesini verdiklerini dile getiren KHK’lı öğretmen Sadrettin Kaya, “Birileri bize boyun eğin diyor. Başkasının boyunduruğu altında bir ömür yaşamaktansa bir gün kendi özgür irademle yaşayıp mutlu olmayı tercih ederim.

Birilerinin istediği moda giren, yalan söyleyen, hak yiyen, başkasının kuyusunu kazmaya çalışan birisi olmadım olamam. Yaşadığı toplumda ihraç olması nedeniyle hiçbir sıkıntı yaşamadığını aktaran Kaya, süreçten eğitimine devam eden çocuklarının çok etkilendiğini kaydetti.

OHAL Komisyonu Sadece Oyalama Komisyonudur

KHK’lıların oyalandığına dikkat çeken Eğitim Sen Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı Sadrettin Kaya, “OHAL Komisyonu sadece oyalama komisyonudur. Yargının da bağımsız olmadığını düşündüğüm için şu anda dönebileceğimi düşünmüyorum. Sadece uluslararası mahkemelerde ya da siyasi iklim değiştiği zaman bütün KHK’lıların dönebileceğini düşünüyorum. Ülkemizde demokrasi yok. Toplum mühendisliği yapıldı. Ağzınızı açmayın bekleyin sizi alacağız gibi bir algı oluşturuldu. Ancak bunun olmadığı şu anda ortaya çıktı” Mahkemelerin bağımsız karar vermeyeceklerinin ortaya çıktığını aktaran Kaya “Demokratik hakkımızı kullanarak haklarımızı alanlarda aramak zorundayız.” dedi.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz