KHK TVAhmet Erkan

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden ihraç Maden Mühendisi Mustafa Kaya KHK TV‘ye konuştu. İhraç edildikten sonra forklift yetkili servisi işine girişen ve esnaflık yapan Mustafa Kaya, KHK TV ekiplerine Diyarbakır’ı gezdirdi.

BU MEMLEKET BİZİM, GİDECEK YERİMİZ YOK

Çalışma hayatında oldukça başarılı olduğunu ve neden ihraç edildiğini anlamadığını belirten Kaya, “Ben bu ülkenin sahibiyim, bu memleket benim. Türkiye Cumhuriyeti bizi her ne kadar kırsa da üzse de bizi zindanlarda çürütse de bu memleket bizim memleketimiz bir yere gidecek durumumuz yok.” diye konuştu.

HUZUR VE REFAH İSTİYORUZ

KHK TV ekibini Diyarbakır’ın ören yeri Hevsel Bahçelerine gezdiren Kaya: “Bizim toplum olarak barışa ihtiyacımız var. Biz huzur, refah istiyoruz. Birlikte yaşamak dayanışma istiyoruz. Refah ve huzur barış ile gelir. Bugün siyaset toplumu birbirine kırdırıyor ne yazık ki. Ülkenin bu duruma gelmesiyle neyi amaçlıyorsunuz?” İfadelerini kullandı.

DAYAN TIRNAK İLE DİŞ İLE

Diyarbakır turu sırasında Kaya, KHK’lı arkadaşlarına Diyarbakırlı Şair Ahmet Arif’in  meşhur “Anadolu” şiirini okudu. Kaya, Ahmet Arif’in şu dizelerini okudu:

“Öyle yıkma kendini,

Öyle mahzun, öyle garip…

Nerede olursan ol, İçerde, dışarda, derste, sırada,

Yürü üstüne üstüne,

Tükür yüzüne celladın,

Fırsatçının, fesatçının, hayının…

Dayan kitap ile

Dayan iş ile.

Tırnak ile, diş ile, Umut ile, sevda ile, düş ile Dayan rüsva etme beni.”

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.