KHK TVAhmet Erkan

Din görevlisi ve Kur’an hafızı Mevlüt Bal, kamu görevinden ihraç olmasına inanamadığını ve karşı karşıya kaldığı durumu şaşkınlık içinde karşıladıklarını ve anlayamadığını söyledi. KHK ile ihraç edilen ve tutuklanarak cezaevine konulan 53 yaşındaki Mevlüt Bal, Konya’da KHK TV muhabirine konuştu.

HAYATIM MİLLİ GÖRÜŞ VE AKP ÇİZGİSİNDE GEÇTİ

Siyasi olarak Milli Görüş ve son 15 yılı AKP çizgisinde geçtiğini vurgulayan Mevlüt Hoca, “Hz. Muhammed, zulme taraf olmak da zulmetmek gibidir, devlettin dini adalettir, hani nerede adalet? En büyük zulümleri, haksızlıkları tarafgir olduğumuz bu insanlardan gördük.” dedi.

İKİ KIZIYLA BİRLİKTE TUTUKLANDI

Kendisi ve iki kızı da cezaevine giren Mevlüt Bal, iki kızının hala tutuklu olduğunu belirtti. Cezaevindeyken iddianamesi yazılan Mevlüt Hoca, “İmamlık hayatımda arkadaşım olan ailecek görüştüğümüz insanlarının ifadelerini gördüm. Hayatımda konuşmadığım sözleri söylediğimi ihbar etmiş, iftira atmışlar. Benim zoruma giden en çok da dostlarım tarafından arkamdan vurulmak oldu.” diye konuştu.

İNŞAATLARDA  SIVACILIK  YAPIYOR

Çalıştığı sürece bir ev dahi alacak birikim yapmadığını söyleyen Mevlüt Hoca, cezaevinden çıktıktan sonra geçinmek için uzun süre iş aradığını; fakat KHK’lı olması nedeniyle bütün kapıların yüzüne kapandığını anlattı. Mevlüt Bal, şöyle konuştu: “İki kızımın birisi ilahiyat diğeri matematik okudu ikisi de hafız olan kızlarım da “terör örgütü” üyeliğiyle tutuklandı. 2,5 yıldır  Ereğli cezaevinde yatıyorlar. Ben de ilerleyen yaşıma rağmen ve sağlık sorunlarına rağmen inşaatlarda sıvacılık yapıyorum. Çok ağırıma gidiyor, çok zorlanıyorum ama ne yapayım evim kira ve geçinmek zorundayım, Allah büyük… Rızkı veren Allah’tır.”

DARBE MASUM İNSANLARA YAPILDI

15 Temmuz’daki girişimden sonra bir ay boyunca meydanlara çıktığını ve demokrasi ve hükümet tarafında yer aldığını belirten Mevlüt Hoca, “Darbe yapıldı, güçlüler kuvvetliler bir yolunu buldu ve kendisini kurtardı, olan masum ve sahipsiz insanlara oldu. Suç şahsidir, dinde de böyledir, medeni yasalarda da böyledir. Daha önce terör örgütü olmayan bir cemaate üye oldu diye masum insanlar cezalandırıldı. Bu dünyanın bu yüzü varsa ahiret yüzü de vardır. Burada yaptıklarının hesabı ahirette sorulacak bu zulmü yapanların yanına kalmayacak.” İfadelerini kullandı.

BİR DİN ADAMI NASIL TERÖRİST OLABİLİR? ARTIK YETER!

Devleti yönetenlerin bu zulümde ısrarcı olmaması gerektiğini söyleyen Mevlüt Hoca, konuşmasında son olarak “Beni, bir din adamı olarak “terörist” yaptılar, devlet büyüktür. Suçluyu suçsuzdan ayıracak imkanları var. Gerçekten mağdur olan insanlar var; kadınlar, çocuklar, hastalar var. Bu insanlar nasıl terörist olmuş? Devletin artık affetmesi, vatandaşlarını kazanması lazım. İşten atılmak 8,5 ay cezaevinde kalmaktan daha zoruma giden “terörist damgası” yemek oldu. Haksızlıklar bitsin artık.” diyerek tamamladı.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz