KHK TVAhmet Erkan

Astsubay Meslek Yüksek okulu öğrencisiyken kalbi durdu. Açık kalp ameliyatına karar verildi ve ameliyat için gün verildi. GATA’ya yatış yaptıktan sonra KHK ile ihraç edildi ve ameliyat edilmeden hastaneden gönderildi. Ölüme terk edilen Servet Özdemir KHK TV’ye konuştu.

ÖLÜME TERK EDİLMEK ÇOK AĞIRIMA GİTTİ

Hatay’ın Erzin ilçesinde yaşayan, Osmaniye’de Pastane işleten Servet Özdemir, KHK ile ihraç edilmesinden daha çok ölüme terk edilmesinin çok ağır geldiğini söyledi. Babasının imkanlarıyla Gaziantep’te özel bir hastanede açık kalp ameliyatı olduğunu anlatan Özdemir yaşadıklarını söyle anlattı: “İşletme fakültesinden mezun olduktan sonra, turizm yüksek okulunu bitirtirdim. Gazete ilanında gördüğüm astsubaylık okulu sınavlarına girerek kazandım. Ben, askerlik mesleğini sadece vatanımı milletimi sevdiğim için seçtim. Darbeyi hasta yatağımda babamdan öğrendim. Bunları yaşayacağım aklıma gelmezdi.” dedi.

BANA YAPTIKLARINI SURİYELİLERE YAPARLAR MI?

Geçirdiği rahatsızlığın kendisinde kalıcı izler bıraktığını belirten Özdemir, “Şuan unutkanlık yaşıyorum, kalp ameliyatı olduğum için ağır işlerde çalışamıyorum, KHK’lı olduğum için kimse iş vermiyor ayrıca sigortam da yok. Yaşadıklarımı CİMER’e ve Valiliğe yazdım ama hiç bir sonuç alamadım.” diye konuştu.

BAŞIMA GELENLERİ UNUTMAYACAĞIM

Başına gelenleri unutmayacağını ve yapanları affetmeyeceğini söyleyen Özdemir, “Ölüm döşeğinde yatarken sigortam kesildi, bunu nasıl unutabilirim? Bunu bir Suriyeliye yaparlar mı? Bir de acil ameliyat olmam gereken bir durum vardı. Kalbim tekrar durursa hayatta kalma şansım yoktu; ama beni bu muameleye layık gördüler.” İfadelerini kullandı.

Bir gün işine döneceği umudunu taşıdığını kaydeden Özdemir, “Vatanıma devletime düşkün bir insanım, canımı vermek, şehit olmak için girdiğim bu meslekte başıma bunların gelmesini tuhaf karşılıyorum. Bir gün kollarıma astsubay rütbesini takacaklar buna da inanıyorum.” diye konuştu.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz