KHK TV

15 Temmuz sonrası KHK ile ihraç edilen özel harekatçı eşinin ardından silahlı terör örgütü üyeliğiyle suçlanan Kübra Dursun Demir, bu süreçte en çok da önceleri kahraman ilan edilen eşinin daha sonra  terörist ilan edilmesiyle yıkıldığını söyledi.

Kendisi de terör örgütü üyeliğinden ceza alan Demir, “Ben iyi yemek yaparım, iyi çocuk bakarım iyi misafir ağırlarım ancak ben terörist olamam” dedi. Süreçte üniversite sınavlarına girdiğini şu anda Türk Dili ve Edebiyatı bölümü ikinci sınıfı okuduğunu ve ayrıca adalet bölümünden mezun olduğunu belirten 4 çocuk annesi Fatma Kübra Demir, KHK TV’ye özel açıklamalarda bulundu.

2013 yılında Somali Mogadişu büyükelçiliğine yapılan saldırıda, büyükelçiliği kahramanca savunan eşinin devlet kahramanlık nişanıyla ödüllendirildiğini hatırlatan Demir, sözlerine şöyle devam etti: “Sıradan bir ev hanımıyım. Eşim Özel Harekat polisi olarak devlet tarafından kahramanlık nişanıyla onurlandırılmış bir polis. Benden önce ölüme nikah kıymış, kendisini bu şekilde bana kabul ettirmiş bir özel harekatçıdır. Tam bir vatansever tam bir insan tam bir vicdan sahibi bir insandır.” Hayatı boyunca bir çok operasyona katılmış bir çok belge almış ve 2013 yılında Somali’nin Mogadişu Büyükelçiliğine yapılan saldırıda görev yapmış; canla başla vatan toprağını savunmuş ve bunun için kahramanlık ödülü almış bir özel harekatçıdır.”  dedi.

“EŞİM “O GÜNLERDE 3 GÜN BOYUNCA VALİ KORUMASIYDI”

15 Temmuz darbe girişiminde, eşinin üç gün boyunca valinin özel korumalığını yaptığını dile getiren Demir, “Eşim üç gün boyunca görev başındaydı. Yemeden içmeden, eve gelmeden çalıştı. Darbe esnasında arkadaşın evini boyuyordu haber gelince eve gelip üzerini giyinip işinin başına koştu” diye konuştu.

“EŞİMİ KASTEN PKK’LILARIN KOĞUŞUNA TEK BAŞINA KOYDULAR”

 Eşinin önce açığa alındığını daha sonra da gözaltına alınarak tutuklandığını aktaran ev hanımı Kübra Demir “19 ay boyunca bir esaret süreci vardır. Eşim 19 ay boyunca esir tutuldu. 19 ay boyunca yaşadıkları akla ziyan şeylerdi. Her gün koğuşu değiştiriliyordu. Kendisi özel harekâtçı olmasına rağmen kendisini PKK’lılarla aynı yere koymak alın bunu öldürün demektir, aslanın önüne ceylanı koymaktır.” dedi.

“BU SÜREÇ 15 TEMMUZDA BAŞLAMADI”

Bu sürecin sadece 15 Temmuz’da başlamadığını söyleyen Demir, “15 Temmuz’dan sonra çıkan bir şey değil Hazreti Adem’den başlayıp kıyamete kadar devam edecek olan bir şey bir süreçtir 15 Temmuz bitecek başka bir şey başlayacak. Yine biz haklının yanında olacağız hak neyse onu sormaya gayret edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“BENİ HEP ÇOCUKLARIMLA TEHDİT ETTİLER”

22 Nisan 2019’da bir sabah gözaltına alındığını ifade eden Demir, şunları söyledi: “Beni gözaltına aldılar. Neden aldıklarını bilmiyorum bununla ilgili bana hiçbir şey söylemediler. Sonra İskenderun TEM  şubede kaldıktan sonra ifadem alınmak üzere Çorum’a gönderildim. TEM şubede üç gün gözaltında tutuldum, ev hanımı olduğuma inanmadılar. “Sen normal bir ev hanımı değilsin dediler.” Sürekli beni çocuklarımla tehdit ettiler. Benden isim istediler ben kimseye iftira atamam, benim çocuğum varsa herkesin çocuğu var.”

“BEN TERÖRİST DEĞİLİM, ÇOK GÜZEL YEMEK YAPARIM ÇOK GÜZEL ÇOCUK BAKARIM”

Kendisinin iyi bir ev hanımı olduğunu aktaran Fatma Kübra Demir “Ben terörist değilim çok güzel yemek yaparım çok güzel temizlik yaparım çok güzel çocuk bakarım çok güzel misafir ayarlarım kesinlikle ben terör örgütü üyesi olamam terörist faaliyetlerin hiçbirine giremem” diyerek sözlerini noktaladı.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz