KHK TV

Örgüt ile irtibatlı ve iltisaklı gerekçesiyle 6 yıldır görev yaptığı Deniz kuvvetleri astsubaylığından ihraç edilen Tunahan Şahin, “Çok sevdiğim işimden ettiler. Cezaevine girdim annem ve kız kardeşim ortada kaldı” dedi.

Babasız büyüyen, bu yüzden annesi ve kız kardeşine kol kanat geren Şahin, yaşadıklarını KHK TV’ye anlattı.

Ankesörlü telefondan arandığı iddia edilerek önce görevden alınan sonrasında ihraç edilen Tunahan Şahin, bir süre sonra da gözaltına alınarak cezaevine gönderildi. 3 ay cezaevinde kalan Şahin, gözaltından kaldığı 1 haftalık süreçte pis bir ortamda, fare kokuları arasında kaldığını ifade ediyor.

“ANNEM VE KIZ KARDEŞİM PERİŞAN OLDU”

Süreçte annesi ve kız kardeşinin kendisinin cezaevine girmesiyle büyük sıkıntılar yaşadığını aktaran ihraç astsubay; “Annem, sırtını bana dayamıştı. Sağlık problemleri vardı. Sırtını dayadığı dağ gidince perişan oldu” ifadelerini kullandı.

“KİME GÖRE, NEYE GÖRE TERÖRİSTİZ”

Teröristlikle suçlanması sonrasında ailesinin kendisine sırtını döndüğünün altını çizen Şahin, “Kime göre, teröristiz neye göre teröristiz. Biz bu vatanın öz evlatlarıyız. Bu vatanı çok seviyoruz. O şekilde görev yaptık” dedi. Hakkını aramak için büyük mücadeleler verdiğini aktaran Şahin, “Ancak her yer kapı duvar oldu. Samimiyetsiz bir ortam var. Muhatap bulamıyoruz” diye konuştu.

KHK’LILARIN SORUNLARI

KHK’lıların sorunları nasıl hallolur, sorusuna ihraç astsubay Tunahan Şahin,  “KHK’lıların haline bakar mısınız? Eşinden ayrılanlar, eşi vefat edenler, çocukları yetimhaneye verilenler… Asıl bu meseleyi halletmek gerekiyor. Adil bir yargı sistemi yok. Öncelikle  bunu sağlamak lazım ” şeklinde yanıt verdi.

“HUKUKUN GELMESİ İÇİN HAKİKİ VATAN EVLATLARININ DİMDİK DURMASI GEREKİYOR”

Göreve dönme umudu ve isteğinin kalmadığını belirten Şahin, sözlerini “Hukuk düzeni er yada geç geri gelir yeter ki biz hakiki vatan evlatları olarak dimdik duralım. Elbet, hukuk gelecektir o zaman” diyerek sözlerini tamamladı.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz