KHK TV, Münir Korkmaz

Mersin’de yaşayan Halil Karaca, babasının KHK’lı olması nedeniyle son senesinde ablası ile birlikte polis okulundan atıldı.

Polisliğin liseden bu yana hayalinde olduğunu aktaran Karaca; “Babam, KHK’lı diye ablamla birlikte ben de cezalandırıldım. Polisliği çok seviyordum. O yüzden her polis gördüğümde içim cız eder” dedi.

Yaşadıklarını KHK TV’den Münir Korkmaz’a anlatan KHK mağduru Halil Karaca, yaşadıklarını hak etmediğini düşünüyor. Türkiye’nin çok güzel bir ülke olduğunu ve bu kadar adaletsizliği hak etmediğini belirten Karaca ülkede yaşananların sanki yeniden tekrar ettiğini dile getiriyor.

“İKİ SENE EMEK VERDİĞİM POLİS OKULUNDAN HAYALLERİM YIKILMIŞ ŞEKİLDE AYRILDIM”

Polis okulunun son senesinde tam da polis olacağı sene babasının KHK’lı olması nedeniyle hayallerinin başlamadan son bulduğunu aktaran Karaca, başından geçenleri şöyle anlattı: “İki sene emek verdiğim okul bitti. Tam mülakat esnasında babam, KHK ile mesleğinden ihraç oldu. O yüzden mülakatta elendim ve emeklerim heba oldu. Benle birlikte polis okulunda okuyan ablam da okulundan atıldı. Ailecek KHK mağduru olduk”

“POLİS OLAMADIĞIM İÇİN İÇİM BURUK”

Hayali olan, polis olamadığı için içinde burukluk olduğunu belirten KHK mağduru Halil Karaca, “Yakın akrabalarım değil ama çevremden, bir şeyiniz olmasa devlet sizi atmazdı; bize neden bir şey yapmıyor, dediler. Bir gün o adalet onlara da lazım olur.” diye konuştu.

Şu anda hayallerini erteleyerek elektrik ve elektronik mühendisliği bölümünde öğrenci olarak hayatına devam eden Halil Karaca, “Hayat devam ediyor. Ben de kendimi geliştirmeye devam ediyorum. İnsanlar, eğer suçsuz olduklarını düşünüyorlarsa mutlaka konuşmalılar ve haksızlıkları herkese duyurmalılar” ifadelerini kullandı.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.