KHK TV, Münir Korkmaz

KHK’lı Polis Memuru Zeynel Akan, KHK TV’den Münir Korkmaz’a konuştu. KHK ile atıldıktan sonra Mersin’in Silifke ilçesinde marangozhanede çalışarak geçimini sağlayan 51 yaşındaki Akan, “Benim zoruma; giden hak etmediğimiz şeylerle damgalanıp toplumun önüne terörist olarak atılmak oldu” dedi.

 TÜM MUHALİFLERİ “FETÖ” ÇUVALINA  ATIYORLAR

 Yaşananların hukuk devleti değil kabile devletlerinde bile olmayacağını kaydeden Zeynel Alkan, amacın tüm muhalifleri  aynı çuvalın içine koyup kamudan atmak olduğunu söyledi. 670 sayılı KHK ile 5 yıl önce ihraç edildiğini belirten Akan, KHK ile ihraç nedenini bilmediğini bu güne kadar polise ifade vermediğini, mahkemeye çıkarılmadığını kaydetti. İhraç edilmeden önce “Cumhurbaşkanına hakaret” soruşturması açıldığını belirten Akan, kendini sevmeyen meslektaşlarının komplosu sonucu bu süreci yaşadığını ifade etti.

HIRSIZA HIRSIZLIĞINI UNUTTURDUĞUMUZ İÇİN BEDEL ÖDÜYORUZ

Bütün davalardan beraat ettiğini belirten Akan, “Siyasi erki ellerinde bulunduranlar istediklerini, istedikleri suçlamalarla cezalandırabiliyorlar. Hırsıza, hırsızlığını unutturduğumuz için şu anda bize ahlak dersi verenler bizi cezalandırıyor. Topluma karşı kırgınım, bu toplumda müthiş bir cahil kitle var, söylenenlere inanılıyor” diye konuştu.

ATATÜRKÇÜ VE SOLCUYUM

Kendisinin Atatürkçü sol siyasi görüşü benimsediğini vurgulayan Akan, “Bundan sonra işe dönsem de dönmesem de umurumda değil. Ben ekonomik kaygılardan daha çok hukuki olarak hak arıyorum. Benimle uğraşmıyor taşıdığım zihniyetle uğraşıyorlar. Daha her şey bitmedi sonuna kadar mücadele edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Dilerseniz programın tamamını buradan ⤵️⤵️ izleyebilirsiniz.