KHK TV

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, KHK’lılar ve Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun gündeme taşıdığı kadınların çıplak arama iddialarıyla ilgili konuştu.

“Ben Cumhurbaşkanı Olsam Derhal O Kadınlarla Konuşurdum”

KHK ile insanların işlerine son vermenin doğru olmadığını aktaran Davutoğlu, çıplak arama iddiaları ile ilgili olarak “Konu araştırılmalıydı. Ben Cumhurbaşkanı olsam derhal o kadınlarla konuşurdum” ifadelerini kullandı.

KHK Yoluyla İnsanların Cezalandırılması Doğru Değil

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Medyascope canlı yayınında Gazeteci Ruşen Çakır’ın konuğu oldu. Davutoğlu, programda KHK’lılar ile ilgili soruya KHK yoluyla insanların cezalandırılmasını doğru bulmadığını kaydetti. Çok sayıda insanın “FETÖ” okullarında okuduğu için yargılandığını aktaran Davutoğlu, “Hukukta çifte standart olmaz. Bugün bu ülkede ‘FETÖ’ okullarında okuyan kişi maliye bakanı olmuştur” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun mecliste gündeme taşıdığı ancak AKP sözcülerinin sert bir şekilde yalanladığı çıplak arama iddiaları ile ilgili Ahmet Davutoğlu, “İddialar çok ciddi. Çıplak aramaya maruz kaldığını söyleyen kadınların videosunu izledim. Araştırılması gerekirdi. Ancak araştırılmadı. 28 Şubat döneminde de mevcut iktidar bizlere aynısını yapıyordu; ancak yalanlanıyordu. Ben Cumhurbaşkanı olsam o kadınlarla görüşür onları dinlerdim” dedi.

İşte o açıklamalar,