KHK TVBerna Kavaklı      

İnsan Hakları Aktivisti ve KHK’lı Sağlık Emekçisi Adnan Vural, Yüksel Direnişi eylemcilerinin mahkemesini KHK TV’ye anlattı.

Polisin hazırladığı tutanaklar üzerine açılan bir dava olduğunu belirten Vural, “Arkadaşlarımız, neden eylem yapıyorsunuz, neden hakkınızı arıyorsunuz diye gece evleri basılarak gözaltına alındı. Haklarında dava açıldı. Her biri Ankara dışına sürgün edildi; ayrı ayrı tutuklu bulunuyorlar” dedi.

Bu İnsanlar İşlerini İstedikleri İçin Eylem Yapıyor

İşlerinden atılmış Yüksel Caddesi eylemcilerinin sürekli eylem yapmalarını engellemek için tutuklandığını kaydeden Vural, “Bu insanlar işini istiyor, bu nedenle eylem yapıyorlar. İşlerine dönseler zaten eylem yapmayacaklar. Ne yazık ki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de KHK’lıları hayal kırıklığına uğrattı. Bu insanlar ne yapsın” diye konuştu.

Egemenlerin İnşa Ettikleri Hukuk Yüzünden Yüz Binlerce İnsan Hakkında Soruşturma Açıldı

Ülkede hukuk sistemi olmadığını savunan Vural, şunları söyledi: “Egemenlerin inşa ettikleri hukuk yüzünden yüz binlerce insan hakkında soruşturma açıldı on binlercesi cezaevlerinde yıllarını geçiriyor. İşkence bile toplumda kanıksanır hale geldi. Toplum, devletin kutsal yanını görüyor kirli yanını görmüyor. Ne yazık ki birçok KHK’lı, devleti hala kutsal görüyor. Korktuğu için hak mücadelesine katılmıyor. KHK’lılar her şeyi bir kenara bırakıp ortak mücadele etmeleri gerekiyor.”

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz