KHK TV

Anne Mukadder Danış…Bir oğlu yüzde 65 engelli 4 yıldır cezaevinde. Cezası onandı. Diğer savcı oğlu cezaevinde, diğer 2 çocuğu da KHK’dan nasibini almış. İkisi hapiste diğer iki çocuğunun mahkemesi devam eden 4 çocuk annesi Mukadder Danış KHK Tv’ye anlattı yaşadıklarını.

Bir Yılda İki Kez Mide Kanaması

Engelli oğlu Bilal Danış, İzmir Şakran cezavinde. Bir yıl içerisinde iki kez mide kanaması geçirdi. 2011 yılında geçirdiği kazada bir kolunu tamamen kaybetti. Yüzde 65 engelli raporu var. 9 yıllık cezası Yargıtay tarafından onandı.

Savcı oğlu Arif Danış ise  Yozgat’da cezaevinde. Anne Mukadder Danış, ilerleyen yaşına aldırmadan İzmir ve Yozgat arasındaki 13 saatlik mesafede mekik dokuyor adeta.

Her Yerden Mağduriyet

KHK Tv’ye konuşan Mukadder Danış,  “Ben, her yerden mağduriyet yaşıyorum. Bir tek mağduriyetim yok ki” sözleriyle özetliyor yaşadığı durumu. Yaşanan bütün mağduriyetlere rağmen en çok engelli oğluna üzülen, konuşurken sesi titreyen Anne Danış; “Oğlum, mide kanaması dışında bağırsak kanaması da geçirdi. Cezaevinde Korona da var. Rapor verilse tahliye olsa tedavisi için dışarıda uğraşsak. Kendisi o haliyle doğru dürüst işlerini bile yapamıyor cezaevinde. Başkalarından yardım almak zorunda” diye konuşuyor. Engelli oğlu Bilal Danış’ın vatan millet sevdalısı olduğunu dile getiren anne Mukadder Danış “Cezaevinde fotoğraf çektirirken bile arkasına Türk bayrağı alıp çektiren birisi. Terörist olabilir mi?” dedi.

Görüş İçin Önce Yozgat,  13 Saatin Ardından Aynı Gün İzmir

Diğer oğlu Arif’in ise Yozgat cezaevinde tutuklu olduğunu aktaran acılı Anne Danış, “Görüş günlerinde önce Yozgat’da yatan oğlumu ziyaret ediyor akşamında İzmir’e geliyorum diğer oğlumun görüşüne katılmak için. Tam 13 saatlik yol. Yorgunum ama yorgunluğumu hissettirmemeye çalışıyorum. Bunlar yaşandı. Yaşanmaya da devam ediyor.” ifadelerini kullanıyor. “İstediğim tek şey adalettir” diyen Anne Danış, “Eğer çocuklarım vatana millete en ufak bir ihanet ettilerse ben arkalarında durmam.  Ama yok, onlar vatan, millet sevdalısı kişiler” diye konuştu.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.