KHK TVBerna Kavaklı           

15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL süreci ile birlikte çalıştığı Bitlis belediyesinden güvenlik gerekçe gösterilerek valilik kararıyla işinden çıkarılan Raci Uğurlu yaşadıklarını ve duygularını kitaplaştırdı.

KHK Tv’den Berna Kavaklı’nın sorularını yanıtlayan Raci Uğurlu, aslında kendisin KHK’sız KHK’lı olduğunu belirterek “Güvenlik gerekçe gösterilerek işimden atıldım. Sözleşmeli çalıştığım belediyede sendikal faaliyetlerde ve sivil toplum örgütü çalışmalarında bulunuyordum” dedi.

“İŞTEN ÇIKTIKTAN SONRA ŞİİRLER VE BİR ROMAN YAZDI”

Mahkemesinin hala devam ettiğini ve işten çıkarıldıktan sonra kitap yazmaya başladığını aktaran Uğurlu, “İşten uzaklaştırıldıktan sonra, elimizden tüm kimlik, inanç ve kültürümüz alınınca, ben de birey olarak kendimi nasıl ifade edebilirim, topluma nasıl bir rol model olurum, özellikle benim statümdeki arkadaşlara örnek olsun diye tüm birikimlerimi, umutlarımı ve ümitlerimi kitaplara döktüm.” İfadelerini kullandı.

“HAYATI DEVAM ETTİRMEK İÇİN DEVLET MEMURLUĞU TEK YOL DEĞİL”

Evli, 3 çocuk babası Uğurlu, yaşadığı zorlu süreci akraba ve yakın çevresinin destekleriyle atlattıklarını ifade etti. İnsanın yaşamının devam ettirmesinin tek yolunun devlet memurluğu olmadığını aktaran Raci Uğurlu, “Bu zaman zarfında çeşitli şiirler ve bir roman yazdım. Yaşam var oldukça her zaman umut vardır. Ahlaklı ve onurlu ne iş olursa yapılarak ekmek kazanılabilir. Yeter ki helal kazanç olsun” diye konuştu.

“KİMİN NE KADAR KAZANDIĞI DEĞİL NE KADAR BÖLÜŞTÜĞÜ ÖNEMLİ”

Bugün işinden aşından edilmiş yüz binlerce insanın olduğuna dikkat çeken eski belediye işçisi şimdinin yazarı Uğurlu, şunları söyledi: “Bu insanların hepsi evine ekmek götürmek zorunda, mücadele etmek ve bu süreçte dayanışma içerisinde bulunmak en ahlaki yaklaşım yolu olur. Kimin ne kadar kazandığına değil, kimin ne kadar bölüştüğüne bakmak lazım. Bu süreçte insanların el birliği, güç birliği yapması lazım. Birileri tarafından ötekileştirilen kişileri, tekrardan kendi içinde ötekileştirmenin kimseye bir yarar sağlamayacağını bilmesi lazım”

Dilerseniz programın tamamını buradan ⤵️⤵️ izleyebilirsiniz.