KHK TV

15 Temmuz sonrası KHK ile kapatılan özel kurumlarda öğretmenlik yapan Emine Arslan, süreçte en çok çocuklarının büyük sıkıntılar yaşadığını söyledi. Eşi Mustafa Arslan’ın 20 yıllık matematik öğretmeni, kendisi de anaokulu öğretmeni olan Emine Arslan, “Çocuklarım, küçük dünyalarına büyük acılar sığdırdı” diyerek içinde bulunduğu durumu anlatmaya çalıştı.

Eşinin cezasının onanması sonrası yıkıldıklarını, infaz yasası ile umutlandıklarını aktaran Emine Öğretmen, yaşadıklarını KHK Tv’ye anlattı.

Önce kendisi bir şafak vakti polislerin evlerine gelmesiyle gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Emine Arslan, polislerin eşini gözaltına almaya gelmeleriyle çocuklarının ikinci bir şok yaşadığını kaydetti.

İşsiz kalmaları sonrası büyük sıkıntılar yaşadıklarını aktaran Emine Öğretmen, ailesinin desteğiyle ayakta kalmaya çalıştığını dile getirdi.

Yaşadıklarım Çok Ağır Geldi

Kendisinin gözaltı sürecinde en çok ağrına giden şeyin kelepçeli bir şekilde hastaneye götürülmek olduğunu aktaran Emine Arslan’ın yaşadıkları sonrası ellerinde ve vücudunun değişik yerlerinde egzamaya benzer bir hastalık çıkmış.

Hakim, Eşime Tutuklanmaman Lazım Dedi Ancak Tutukladı!

Eşinin mahkemesinde yaşadığı bir olayı anlatan Emine öğretmen şunları söyledi:

“Hakim eşime sürekli nasihat etti. Sen Anadolu çocuğusun iyi birine benziyorsun anlat gibilerinden. Ayrıca hakim aslında senin tutuklanmaman lazım; ancak diğerlerini tutukladığım için seni de tutuklamam lazım gibilerinden laflar etti. Ben ne olduğunu anlamadım. Şok oldum adeta. Hakim bu sözleri söylüyor; ancak eşimi tutukluyor. İnanılacak gibi değil.”

Çocuklarım, Küçük Dünyalarına Büyük Acılar Sığdırdılar

Eşiyle birlikte özel eğitim kurumlarında çalıştıklarını eşi ve kendisinin eğitim dışında hiçbir şey yapmadıklarını aktaran Emine Arslan, “Bu süreçte çocuklarımız büyük sıkıntılar yaşadı. Hem ben  hem de eşim, çocukların gözleri önünde gözaltına alındık. Çok korktular. Şu anda babasızlar. Çocuklarım küçük dünyalarına büyük acılar sığdırdılar” ifadelerini kullandı.

Arslan “Biz, bırakın şiddeti tweet atarken bile hukuka uygun hareket etmeye çalışan insanlarız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Dilerseniz programın tamamını buradan  ️️ izleyebilirsiniz